Akademia Małych Mistrzów i Panel Eksperta z udziałem Artura Siódmaka - reprezentanta Polski w piłce ręcznej

W środę, 10 maja w hali sportowej przy ul. Świerczewskiego w Świebodzinie odbędzie się trzeci z planowanych w tym roku "Panel Eksperta", któremu patronuje Artur Siódmiak. Panel Eksperta to szereg spotkań organizowanych w ramach projektu "Akademia Małych Mistrzów", który realizowany jest przez Fundację Akademia Sportu, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Impreza zapewnia nie tylko bierne, ale także czynne uczestnictwo. Podczas pierwszego panelu, organizatorzy zapraszają do wspólnego kibicowania biorącym udział w treningu piłki ręcznej dzieciom, który rozpocznie się o godzinie 10.00. Po treningu przewidziano dla najmłodszych rozmowę motywacyjną z Arturem Siódmiakiem.

- Wspólnie będziemy chcieli przekazać najmłodszym sportowcom pewne uniwersalne wartości. Ten edukacyjno-wychowawczy panel ma ich motywować, uświadomić pewne rzeczy oraz wskazać drogę, aby osiągnęli więcej niż inni. Tylko wtedy stajemy się "Mistrzami”, i to nie tylko w sporcie - wyjaśnia Siódmak.

W kolejnej części spotkania "Panelu Eksperta” odbędzie się wykład z psychologiem sportu - Marcinem Kochanowskim. Tematem przewodnim spotkania będzie "Piłka ręczna jako droga do realizacji marzeń”.

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Unijne dotacje dla lokalnych inicjatyw

Przy wsparciu środków unijnych, w gminie Świebodzin rozpocznie się budowa nowych miejsc do rekreacji. Środki zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach programu "Lider".

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.