Akademia Małych Mistrzów i Panel Eksperta z udziałem Artura Siódmaka - reprezentanta Polski w piłce ręcznej

W środę, 10 maja w hali sportowej przy ul. Świerczewskiego w Świebodzinie odbędzie się trzeci z planowanych w tym roku "Panel Eksperta", któremu patronuje Artur Siódmiak. Panel Eksperta to szereg spotkań organizowanych w ramach projektu "Akademia Małych Mistrzów", który realizowany jest przez Fundację Akademia Sportu, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Impreza zapewnia nie tylko bierne, ale także czynne uczestnictwo. Podczas pierwszego panelu, organizatorzy zapraszają do wspólnego kibicowania biorącym udział w treningu piłki ręcznej dzieciom, który rozpocznie się o godzinie 10.00. Po treningu przewidziano dla najmłodszych rozmowę motywacyjną z Arturem Siódmiakiem.

- Wspólnie będziemy chcieli przekazać najmłodszym sportowcom pewne uniwersalne wartości. Ten edukacyjno-wychowawczy panel ma ich motywować, uświadomić pewne rzeczy oraz wskazać drogę, aby osiągnęli więcej niż inni. Tylko wtedy stajemy się "Mistrzami”, i to nie tylko w sporcie - wyjaśnia Siódmak.

W kolejnej części spotkania "Panelu Eksperta” odbędzie się wykład z psychologiem sportu - Marcinem Kochanowskim. Tematem przewodnim spotkania będzie "Piłka ręczna jako droga do realizacji marzeń”.

Wichrowe Wzgórze w Świebodzinie

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świebodzinie radni podejmą uchwałę w sprawie nadania nazwy nowo powstałego osiedla mieszkaniowego w północnej części miasta.

Budowa kolumbarium na cmentarzu w Świebodzinie

Na cmentarzu komunalnym w Świebodzinie trwa budowa kolumbarium. Inwestycja realizowana jest w sektorze "U" nieopodal Pomnika Nekropolii Kresowych.

Wojewoda lubuski po raz kolejny w Świebodzinie. Tym razem z okazji 40-lecia matury

Z okazji 40-lecia matury wojewoda lubuski Władysław Dajczak odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie. W spotkaniu uczestniczyła kadra nauczycielska oraz absolwenci świebodzińskiego liceum, którzy wspólnie wspominali szkolne lata.

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.