Akademia Małych Mistrzów i Panel Eksperta z udziałem Artura Siódmaka - reprezentanta Polski w piłce ręcznej

W środę, 10 maja w hali sportowej przy ul. Świerczewskiego w Świebodzinie odbędzie się trzeci z planowanych w tym roku "Panel Eksperta", któremu patronuje Artur Siódmiak. Panel Eksperta to szereg spotkań organizowanych w ramach projektu "Akademia Małych Mistrzów", który realizowany jest przez Fundację Akademia Sportu, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Impreza zapewnia nie tylko bierne, ale także czynne uczestnictwo. Podczas pierwszego panelu, organizatorzy zapraszają do wspólnego kibicowania biorącym udział w treningu piłki ręcznej dzieciom, który rozpocznie się o godzinie 10.00. Po treningu przewidziano dla najmłodszych rozmowę motywacyjną z Arturem Siódmiakiem.

- Wspólnie będziemy chcieli przekazać najmłodszym sportowcom pewne uniwersalne wartości. Ten edukacyjno-wychowawczy panel ma ich motywować, uświadomić pewne rzeczy oraz wskazać drogę, aby osiągnęli więcej niż inni. Tylko wtedy stajemy się "Mistrzami”, i to nie tylko w sporcie - wyjaśnia Siódmak.

W kolejnej części spotkania "Panelu Eksperta” odbędzie się wykład z psychologiem sportu - Marcinem Kochanowskim. Tematem przewodnim spotkania będzie "Piłka ręczna jako droga do realizacji marzeń”.

Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

W piątek, 16 marca na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej swojemu następcy pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.