Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o bestialskie uśmiercenie dwunastu jeży

SprawcaDzięki wytężonej pracy zielonogórskich policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz ich zaangażowanie w czasie wolnym od służby doprowadziły do wytypowania i zatrzymania 23-letniego mężczyzny podejrzanego o bestialskie uśmiercenie dwunastu jeży

Na początku lipca mieszkańcy Zielonej Góry znajdowali martwe zwierzęta na działkach i ulicach miasta. Pierwszy spalony jeż został znaleziony 4 lipca nad ranem na ul. Anny Jagiellonki. Zwierzę jeszcze żyło i zostało odwiezione do kliniki weterynaryjnej. Niestety nie udało się go uratować. Kolejnych dziewięć martwych jeży - pięć dorosłych i cztery młode - mieszkańcy znaleźli 9 lipca na ul. Zamoyskiego obok jednej z działkowych altanek. Martwe zwierzęta zostały przekazane weterynarzowi, który przeprowadził sekcję zwłok. Kolejne dwa spalone jeże znaleziono 15 lipca w centrum miasta.

Policjanci od pierwszego incydentu intensywnie pracowali nad sprawą, przesłuchując świadków oraz prowadząc działania operacyjne. Do wszystkich funkcjonariuszy jednostki trafiły zdjęcia z monitoringu pobliskiego sklepu, gdzie widoczny był mężczyzna podejrzewany o spalenie pierwszego z jeży. Zaangażowanie oraz dobra znajomość rejonu działania policjantów doprowadziły do wytypowania 23-letniego Przemysława P.

Do zatrzymania podejrzanego przyczynił się funkcjonariusz z ogniwa patrolowego, który w czasie wolnym od służby - podczas zakupów zauważył poszukiwanego mężczyznę. Policjant sam zatrzymał podejrzanego i powiadomił dyżurnego KMP w Zielonej Górze, który skierował na miejsce umundurowany patrol.

We wtorek (24 lipca) mężczyzna usłyszał zarzuty uśmiercenia ze szczególnym okrucieństwem dwunastu jeży. Sprawca przyznał się do winy, tłumacząc przy tym, że nie wie dlaczego to zrobił - był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Nie pamięta dlaczego przyszło mu to do głowy - tym bardziej, jak powiedział, pomieszkując w altance działkowej przy ul. Zamoyskiego dokarmiał jeże kupując specjalnie karmę dla kotów. Potem jednego dnia zatłukł je butelką i podpalił.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił do Sądu Rejonowego z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za przestępstwo, gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Inf. prasowa, fot. lubuska policja

Prezes Rady Ministrów wyznaczył datę wyborów samorządowych

W drodze rozporządzenia, premier Mateusz Morawiecki wyznaczył datę wyborów samorządowych. Pierwsza tura odbędzie się 21 października br. Wybierać będziemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także radnych do rad gmin, powiatów i sejmików województw.

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.