Pożar budynku mieszkalnego w Gościkowie. W pożarze zginęła jedna osoba

W poniedziałek, 22 lutego świebodzińscy strażacy odebrali zgłoszenie dotyczące pożaru strychu domu dwurodzinnego w Gościkowie (gm. Świebodzin). Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Do przyjazdu strażaków, strawił znaczną część parteru i poddasza. Płomienie i ostry dym wydostawały się oknami i spod połaci dachu.

Po rozpoczęciu działań, ratownicy otrzymali informację, że z budynku ewakuowały się trzy osoby, jednak w środku powinna znajdować się jeszcze jedna osoba.

Po dojeździe kolejnych zastępów zbudowano dwie linie gaśnicze. W tym czasie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt pomiarowy, sprzęty ochrony układu oddechowego i linie gaśnicze weszli do budynku, a następnie dotarli do pomieszczenia, w którym miała znajdować się pozostała osoba. Po stłumieniu płomieni i przeszukaniu mieszkania natrafiono na ciało człowieka.

Pożar udało się opanować dzięki skoordynowanym działaniom od wewnątrz i zewnątrz budynku, również przy użyciu podnośnika hydraulicznego. Po wykonaniu na strychu otworu ratowniczego przystąpiono do oddymiania poprzez wprowadzenie wentylatora osiowego.

W zdarzeniu uczestniczyły zastępy ze świebodzińskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rusinowie i Lubrzy.

Opr. W. Roszczuk, fot. Straż Świebodzin