Gazeta Świebodzińska

PIERWSZY PORTAL INFORMACYJNY

   
W pierwszy weekend września, w Kalinowie odbędą się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie. Gracze zmierzą się m.in. w konkurencji Hole in One, w której nagrodą specjalną jest samochód marki BMW ufundowany przez sponsora tytularnego turnieju BMW Olszowiec.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w wydarzeniu weźmie udział blisko 150 golfistów z Wielkopolski i nie tylko. Kwalifikacja graczy nastąpi na podstawie kolejności zgłoszeń i płatności. Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest członkostwo w PZG i posiadanie aktualnej karty HCP lub posiadanie Zielonej Karty oraz potwierdzonego HCP przez klub macierzysty.

Zapisy trwają do 28 sierpnia. Zarejestrować się można na oficjalnej stronie internetowej turnieju, za pośrednictwem strony Polskiego Związku Golfowego lubw recepcji na Kalinowych Polach. Dla kibiców wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Ambasadorem imprezy jest wielokrotna mistrzyni Polski kobiet w golfie Martyna Mierzwa.

- Bardzo się cieszę, że już po raz drugi mam przyjemność być Ambasadorem Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. Golf staje się coraz bardziej popularny, a ja dostrzegam to coraz wyraźniej od kiedy otworzyłam własną Akademię Golfa. W Wielkopolsce niestety jeszcze nie mamy 18-dołkowego pola golfowego, stąd pomysł na organizację imprezy w sąsiednim województwie, na Kalinowych Polach. Liczę, że w tym roku również będziemy świadkami pięknych golfowych emocji. Zachęcam do udziału! - mówi Martyna Mierzwa, ambasador turnieju.

Do najbardziej widowiskowych elementów rozgrywek należeć będzie z pewnością konkurencja HOLE IN ONE. Fundatorem nagrody jest sponsor tytularny wydarzenia, BMW Olszowiec. Pierwszy dzień Mistrzostw zakończy się wieczorną imprezą dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju. Kibice obecni podczas zawodów również znajdą dla siebie coś specjalnego - to właśnie dla nich na Kalinowych Polach przygotowane zostaną tematyczne strefy rozrywkowe.

- W golfie rywalizacja odbywa się na kilku poziomach. Przede wszystkim walczysz z sobą samym, swoimi słabościami, potem z polem a dopiero na samym końcu z innymi. Jest to dyscyplina wymagająca od nas oderwania się od codzienności. Jeśli nie skoncentrujesz się w pełni zapominając o pracy i świecie zewnętrznym, nie masz szans na dobre wyniki. Taki reset to do najlepszy rodzaj terapii, który polecam każdemu. Tym bardziej, że można go uprawiać zarówno samemu jak i wspólnie ze znajomymi - przekonuje Tomasz Zembrowski, zawodowy golfista, członek PGA Polska, komentator tegorocznego turnieju.

Łączna pula nagród wyniesie około 250 000 PLN. Turniej rozgrywany będzie zgodnie z Regułami Golfa zatwierdzonymi przez Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews oraz zgodnie z regułami lokalnymi zatwierdzonymi przez Komitet Zawodów.

--
Inf. prasowa, fot. Waldemar Roszczuk

Trwają poszukiwania Tomasza Przygockiego

Od tygodnia trwają poszukiwania 42-letniego mieszkańca Jasienia, Tomasza Przygockiego. Policjanci we współpracy ze Strażą Pożarną oraz Rybacką sprawdzają każde miejsce, w którym może znajdować się zaginiony. W przypadku posiadania jakiejkolwiek...

Trwają poszukiwania Tomasza Przygockiego

Od tygodnia trwają poszukiwania 42-letniego mieszkańca Jasienia, Tomasza Przygockiego. Policjanci we współpracy ze Strażą Pożarną oraz Rybacką sprawdzają każde miejsce, w którym może znajdować się zaginiony. W przypadku posiadania jakiejkolwiek...

Pamiątka po dawnej epoce

Państwowe Gospodarstwo Rolne w Wilkowie. Zakład w Mostkach - jedno z wielu gospodarstw zlokalizowanych na naszym terenie.

Waloryzacja emerytur i rent

Od 1 marca wzrosły emerytury i renty wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a osoby do tej pory otrzymujące minimalne świadczenia mogą liczyć na ich największy wzrost. Nie trzeba w tym...

Niemieckie koleje wznowiły ruch pociągów

W niedzielę, 8 października został wznowiony ruch pociągów w komunikacji międzynarodowej pomiędzy Polską, a Niemcami.Dotyczy to m.in. pociągów relacji Warszawa Wschodnia - Berlin HBF, Berlin HBF - Warszawa Wschodnia zatrzymujących...

Instagram

Przypadki oszustw na rynku wynajmu mieszkań

Studenci często na ostatnią chwilę poszukują mieszkań na nowy rok akademicki. Właśnie wtedy wiele jest przypadków oszustw. Agencja Metrohouse przygotowała zestawienie trzech z nich, na które trzeba szczególnie uważać poszukując...