Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

Świebodzin. Zakłady drobiarskieW związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

Przez wiele lat spółka Eldrob borykała się z problemem efektywności zakładu produkcyjnego w Świebodzinie. W ostatnich latach Eldrob realizował zlecenia na rzecz spółki Indykpol. Jednak wolumen zamówień uniemożliwiał osiągniecie konkurencyjnych kosztów w bardzo dużym zakładzie. Jednocześnie postępująca konsolidacja handlu jak i presja na najniższą cenę utrudniała zwiększenie skali produkcji - wyjaśnia Krystyna Szczepkowska, rzecznik firmy Indykpol.

W związku z powyższym, 12 marca br. Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

Zarząd spółki w ciągu najbliższych tygodni ma podjąć intensywne działania w celu zdobycia nowych zamówień produkcyjnych lub pozyskania inwestora dla zakładu.

- Zdając sobie sprawę z odpowiedzialności za zapewnienie wypłaty pensji dla pracowników zakładu i mając na względzie aktualną sytuację finansową spółki, rozpoczynamy przygotowania do ewentualnego procesu zwolnień grupowych - informuje Krystyna Szczepkowska. - Nastąpią one w najbliższym czasie jeśli nie znajdziemy rozwiązania umożliwiającego zabezpieczenie zobowiązań finansowych przede wszystkim wobec pracowników jak również dostawców - dodaje.

Spółka zapewnia, że produkcja będzie utrzymana przez najbliższe tygodnie.

--
Opr. W. Roszczuk /korespondencja, fot. street view

Wichrowe Wzgórze w Świebodzinie

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świebodzinie radni podejmą uchwałę w sprawie nadania nazwy nowo powstałego osiedla mieszkaniowego w północnej części miasta.

Budowa kolumbarium na cmentarzu w Świebodzinie

Na cmentarzu komunalnym w Świebodzinie trwa budowa kolumbarium. Inwestycja realizowana jest w sektorze "U" nieopodal Pomnika Nekropolii Kresowych.

Wojewoda lubuski po raz kolejny w Świebodzinie. Tym razem z okazji 40-lecia matury

Z okazji 40-lecia matury wojewoda lubuski Władysław Dajczak odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie. W spotkaniu uczestniczyła kadra nauczycielska oraz absolwenci świebodzińskiego liceum, którzy wspólnie wspominali szkolne lata.

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.