Pijany kierowca doprowadził do kolizji. Jego pojazd stanął w płomieniach

Kierowca jadąc pod wpływem alkoholu doprowadził do zderzenia pojazdu z przydrożnym drzewem. Volkswagen, którym podróżował stanął w płomieniach. Ogień szybko rozprzestrzenił się na tereny leśne. Mężczyzna widząc sytuację, do której doprowadził, zbiegł z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków, błyskawicznie opanowano pożar lasu.

Do zdarzenia doszło 22 kwietnia na terenie gminy Lubrza. Po zgłoszeniu kolizji i powstałego pożaru, do akcji skierowano strażaków z Lubrzy i Świebodzina. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej, błyskawicznie ugaszono pożar. Policjanci także szybko ujęli sprawcę zdarzenia. Okazał się nim 63-letni mężczyzna. Według opinii biegłego, kierujący w chwili zdarzenia miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna kierując w takim stanie, stwarzał bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Doprowadzając do zderzenia z drzewem, które skutkowało zapaleniem pojazdu i pożarem lasu, mógł doprowadzić także do ogromnych strat w gospodarce leśnej.

Mężczyźnie za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, minimum trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

Opr. W. Roszczuk / Inf. prasowa M. Ruciński, fot. Lubuska Policja