Gmina Skąpe. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Policjanci uratowali mężczyznę, który poważnie się okaleczył

W poniedziałek, w godzinach wieczornych oficer dyżurny świebodzińskiej komendy policji odebrał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która powiadomiła, że jej były partner zawiedziony rozstaniem, prawdopodobnie zamierza zrobić sobie krzywdę. Świadczyć o tym miały ślady krwi na posadzce i pożegnalny SMS.

Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili, że na posadzce przed mieszkaniem kobiety widoczne są rozległe plamy krwi. Podejrzewając, że mężczyzna mógł dokonać samookaleczenia, st. sierż. Aleksander Gajdka i post. Przemysław Rudziński podążyli jego śladem. Pomimo, że pora nocna utrudniała poszukiwania, kilkaset metrów od domu zauważyli w zaroślach leżącego 51-latka.

Widząc u poszkodowanego głęboką ranę przedramienia, wezwali pogotowie, po czym przystąpili do udzielenia pomocy przedmedycznej. Założyli mężczyźnie opaskę uciskową oraz opatrunek, które ograniczyły krwawienie.

Po przewiezieniu do szpitala, u mężczyzny stwierdzono przeciętą tętnicę i znaczną utratę krwi. Mężczyzna był w stanie hipowolemii. Po udzielonej pomocy ambulatoryjnej, mężczyźnie nie zagraża już niebezpieczeństwo.

- Ratowanie życia jest wpisane w policyjną służbę. Nigdy nie wiadomo jakie umiejętności będą potrzebne. Podczas cyklicznych szkoleń, policjanci uczą się nie tylko służbowego fachu, ale także przydatnych w służbie i życiu osobistym zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - wyjaśnia st. asp. Łukasz Szymański. - Właśnie dzięki tej wiedzy i ćwiczeniom kolejne ludzkie życie zostało uratowane - dodaje.

--
Opr. W. Roszczuk, fot. policja

Gminy Skąpe i Szczaniec przystąpiły do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom

W tym roku do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom przyłączyły dwie gminy z powiatu świebodzińskiego - Gmina Skąpe i Szczaniec. W ramach Manifestu, gminy na swoim terenie zadbają o los pszczół...

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

Ustalenia dotyczące przeglądów i utrzymania ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego

Na wniosek Komisji Gospodarki Komunalnej i Spraw Socjalnych, Burmistrz Świebodzina ustalił zadania i wyznaczył wydziały odpowiedzialne za przeglądy, nadzór oraz niezbędne naprawy gwarantujące utrzymanie we właściwym stanie ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego.

Odzyskany kamper wart ponad dwieście tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie odzyskali samochód turystyczny skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymany kierowca skradzionego pojazdu był poszukiwany dwoma listami gończymi.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.