Na obwodnicy Świebodzina wywrócił się tir przewożący wieprzowinę

Do zdarzenia doszło 5 listopada przed godziną 22.00 na odcinku drogi krajowej Poznań - Świecko, przy zjeździe do Świebodzina. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zjechał na pobocze doprowadzając do wywrócenia zestawu. W naczepie znajdowało się 20 ton ćwierci wieprzowych.

O zdarzeniu zostali powiadomieni świebodzińscy strażacy. Oficer dyżurny skierował na miejsce dwa zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej i zespół ratownictwa medycznego. W kabinie przebywał mężczyzna. Był przytomny. Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego poprzez usunięcie przedniej szyby. Po udzieleniu pierwszej pomocy ewakuowali kierowcę, a następnie przekazali personelowi medycznemu. Mężczyznę przetransportowano do świebodzińskiego szpitala.

W trakcie transportu, ratowników zaniepokoiły wypowiedzi poszkodowanego. Mężczyzna nieustannie przywoływał żonę, co mogło świadczyć, że podróżowali razem. Strażacy ponownie przeszukali kabinę oraz unieśli cały zestaw, by sprawdzić czy kobieta w trakcie wypadku nie została wciągnięta pod pojazd. Po tych czynnościach nie natrafiono na ślady mogące świadczyć o wspólnej podróży.

Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Użyty przez policję alkomat wskazał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu.

- Mężczyzna miał dużo szczęścia, którego zabrakło dzień wcześniej kierowcy ciężarówki w okolicy Gorzowa - wspomina bryg. Dariusz Paczesny, zastępca komendanta PSP w Świebodzinie. - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na łuku drogi kierujący ciężarówką przewożącą drób zjechał do rowu, doprowadzając do dachowania pojazdu. Kierowca zginął na miejscu.

--
Opr. W. Roszczuk, /fot. PSP w Świebodzinie

Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

W piątek, 16 marca na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej swojemu następcy pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

W obiektywie

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu prowadzi nabór kandydatów do służby zawodowej w korpusie szeregowych. Kwalifikacje odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.