Na obwodnicy Świebodzina wywrócił się tir przewożący wieprzowinę

Do zdarzenia doszło 5 listopada przed godziną 22.00 na odcinku drogi krajowej Poznań - Świecko, przy zjeździe do Świebodzina. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zjechał na pobocze doprowadzając do wywrócenia zestawu. W naczepie znajdowało się 20 ton ćwierci wieprzowych.

O zdarzeniu zostali powiadomieni świebodzińscy strażacy. Oficer dyżurny skierował na miejsce dwa zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej i zespół ratownictwa medycznego. W kabinie przebywał mężczyzna. Był przytomny. Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego poprzez usunięcie przedniej szyby. Po udzieleniu pierwszej pomocy ewakuowali kierowcę, a następnie przekazali personelowi medycznemu. Mężczyznę przetransportowano do świebodzińskiego szpitala.

W trakcie transportu, ratowników zaniepokoiły wypowiedzi poszkodowanego. Mężczyzna nieustannie przywoływał żonę, co mogło świadczyć, że podróżowali razem. Strażacy ponownie przeszukali kabinę oraz unieśli cały zestaw, by sprawdzić czy kobieta w trakcie wypadku nie została wciągnięta pod pojazd. Po tych czynnościach nie natrafiono na ślady mogące świadczyć o wspólnej podróży.

Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Użyty przez policję alkomat wskazał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu.

- Mężczyzna miał dużo szczęścia, którego zabrakło dzień wcześniej kierowcy ciężarówki w okolicy Gorzowa - wspomina bryg. Dariusz Paczesny, zastępca komendanta PSP w Świebodzinie. - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na łuku drogi kierujący ciężarówką przewożącą drób zjechał do rowu, doprowadzając do dachowania pojazdu. Kierowca zginął na miejscu.

--
Opr. W. Roszczuk, /fot. PSP w Świebodzinie

Wichrowe Wzgórze w Świebodzinie

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świebodzinie radni podejmą uchwałę w sprawie nadania nazwy nowo powstałego osiedla mieszkaniowego w północnej części miasta.

Budowa kolumbarium na cmentarzu w Świebodzinie

Na cmentarzu komunalnym w Świebodzinie trwa budowa kolumbarium. Inwestycja realizowana jest w sektorze "U" nieopodal Pomnika Nekropolii Kresowych.

Wojewoda lubuski po raz kolejny w Świebodzinie. Tym razem z okazji 40-lecia matury

Z okazji 40-lecia matury wojewoda lubuski Władysław Dajczak odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie. W spotkaniu uczestniczyła kadra nauczycielska oraz absolwenci świebodzińskiego liceum, którzy wspólnie wspominali szkolne lata.

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.