Pechowy pomnik...

Głowa ChrystasaWypadek przy budowie pomnika Jezusa Chrystusa w Świebodzinie. Jeden z elementów dźwigu spadł na ziemię miażdżąc nogę jednemu z pracowników. Roboty zostały wstrzymane. Sprawę bada policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 14. podczas próby demontażu dźwigu, który już w czwartek miał za zadanie dokończyć operację ustawienia ostatnich elementów monumentu. Wtedy zawiodła pogoda. Dziś zdecydowano się na rozbiórkę stelaża po to by za kilka dni sprowadzić do miasta dźwig jeszcze większy. {googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}

Podczas wykonywania zadania na stopę pracującego na miejscu budowlańca spadła 200-kilogramowa kratownica - powiedziała w rozmowie z radiem FSW.info rzecznik świebodzińskiej policji - sierż. Katarzyna Wrocławska. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Może jednak zostać kaleką.

{play}http://radiofsw.info/images/stories/mp3/art/chrystus/wroclawska_o_wypadku.mp3{/play} - rzecznik świebodzińskiej policji - sierż. Katarzyna Wrocławska.

Na placu budowy pomnika Chrystusa

Demontaż dźwigu

Jeden z zerwanych elementów dźwigu ranił pracownika budowy...

Na razie nie wiadomo czy 400-tonowy dźwig miał pozwolenie na wjazd na grząski teren budowy. Rzecznik świebodzińskiej policji dodała, że sprawa jest rozwojowa, a na pełne jej wyjaśnienie będziemy musieli jeszcze poczekać.

{play}http://radiofsw.info/images/stories/mp3/art/chrystus/wroclawska_o_wypadku_2.mp3{/play}

 

radioFSW.info

Gminy Skąpe i Szczaniec przystąpiły do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom

W tym roku do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom przyłączyły dwie gminy z powiatu świebodzińskiego - Gmina Skąpe i Szczaniec. W ramach Manifestu, gminy na swoim terenie zadbają o los pszczół...

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

Ustalenia dotyczące przeglądów i utrzymania ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego

Na wniosek Komisji Gospodarki Komunalnej i Spraw Socjalnych, Burmistrz Świebodzina ustalił zadania i wyznaczył wydziały odpowiedzialne za przeglądy, nadzór oraz niezbędne naprawy gwarantujące utrzymanie we właściwym stanie ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego.

Odzyskany kamper wart ponad dwieście tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie odzyskali samochód turystyczny skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymany kierowca skradzionego pojazdu był poszukiwany dwoma listami gończymi.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.