Świebodzińscy policjanci z pionu OPI podczas interwencji uratowali ludzkie życie

Na co dzień policjanci w swojej pracy spotykają się z różnymi sytuacjami i problemami społecznymi. Poza rutynową służbą patrolową podejmują szereg interwencji - często takich, podczas których ratują ludzkie życie.

W miniony weekend świebodzińscy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uratowali życie dwóch osób, które nie mogły poradzić sobie z problemami osobistymi.

W niedzielę, przed godziną trzecią nad ranem, oficer dyżurny świebodzińskiej komendy policji odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że jego była konkubina chce popełnić samobójstwo - wyjaśnił, że kobieta w wiadomościach SMS napisała, że połknęła już tabletki.

Pod wskazany adres natychmiast skierowano patrol policji. W związku z tym, że nikt nie otwierał drzwi, w celu ich wyważenia funkcjonariusze wezwali straż pożarną. W trakcie forsowania drzwi kobieta ocknęła się, jednak kontakt z nią był utrudniony. Na miejscu potwierdzono, że wcześniej zażyła sporą dawkę leków. 34-letnią kobietę przetransportowano do szpitala. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do podobnego zdarzenia doszło dwa dni wcześniej. Policjanci otrzymali informację o mężczyźnie przebywającym na przystanku, którego prześladowały myśli samobójcze.

Po przybyciu na miejsce, policjanci ustalili, że mężczyzna ma problemy rodzinne. 62-latek potwierdził także, że planuje odebrać sobie życie. Mężczyzna podczas interwencji znajdował się pod wpływem alkoholu. Dla jego bezpieczeństwa został doprowadzony do wytrzeźwienia.

--
Opr. Waldemar Roszczuk

Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

W piątek, 16 marca na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej swojemu następcy pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

W obiektywie

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu prowadzi nabór kandydatów do służby zawodowej w korpusie szeregowych. Kwalifikacje odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.