Świebodzińscy policjanci z pionu OPI podczas interwencji uratowali ludzkie życie

Na co dzień policjanci w swojej pracy spotykają się z różnymi sytuacjami i problemami społecznymi. Poza rutynową służbą patrolową podejmują szereg interwencji - często takich, podczas których ratują ludzkie życie.

W miniony weekend świebodzińscy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uratowali życie dwóch osób, które nie mogły poradzić sobie z problemami osobistymi.

W niedzielę, przed godziną trzecią nad ranem, oficer dyżurny świebodzińskiej komendy policji odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że jego była konkubina chce popełnić samobójstwo - wyjaśnił, że kobieta w wiadomościach SMS napisała, że połknęła już tabletki.

Pod wskazany adres natychmiast skierowano patrol policji. W związku z tym, że nikt nie otwierał drzwi, w celu ich wyważenia funkcjonariusze wezwali straż pożarną. W trakcie forsowania drzwi kobieta ocknęła się, jednak kontakt z nią był utrudniony. Na miejscu potwierdzono, że wcześniej zażyła sporą dawkę leków. 34-letnią kobietę przetransportowano do szpitala. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do podobnego zdarzenia doszło dwa dni wcześniej. Policjanci otrzymali informację o mężczyźnie przebywającym na przystanku, którego prześladowały myśli samobójcze.

Po przybyciu na miejsce, policjanci ustalili, że mężczyzna ma problemy rodzinne. 62-latek potwierdził także, że planuje odebrać sobie życie. Mężczyzna podczas interwencji znajdował się pod wpływem alkoholu. Dla jego bezpieczeństwa został doprowadzony do wytrzeźwienia.

--
Opr. Waldemar Roszczuk

Gminy Skąpe i Szczaniec przystąpiły do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom

W tym roku do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom przyłączyły dwie gminy z powiatu świebodzińskiego - Gmina Skąpe i Szczaniec. W ramach Manifestu, gminy na swoim terenie zadbają o los pszczół...

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

Ustalenia dotyczące przeglądów i utrzymania ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego

Na wniosek Komisji Gospodarki Komunalnej i Spraw Socjalnych, Burmistrz Świebodzina ustalił zadania i wyznaczył wydziały odpowiedzialne za przeglądy, nadzór oraz niezbędne naprawy gwarantujące utrzymanie we właściwym stanie ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego.

Odzyskany kamper wart ponad dwieście tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie odzyskali samochód turystyczny skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymany kierowca skradzionego pojazdu był poszukiwany dwoma listami gończymi.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.