Musical już w maju, tym razem "Alicja"

Na początku maja odbędzie się kolejny już występ uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie.

Intensywne próby młodzieży należącej do "Zespołu" trwają od początku roku szkolnego. Młodzi adepci sztuki teatralnej ciężko i z zapałem pracują pod kierunkiem swoich nauczycieli Małgorzaty Sawiak, Elżbiety Szymańczuk i Tomasza Szylko.


Za każdym razem wielkie show

Przygotowywane przez uczniów i absolwentów musicale za każdym razem wzbudzają wśród widowni wielki entuzjazm.

Młodzi ludzie na scenie prezentują się ze swojej najlepszej strony. Ich śpiew i taniec są na naprawdę wysokim poziomie. Śmiało można powiedzieć, że musicale wystawiane w Świebodzińskim Domu Kultury wpisały się już na stałe w kulturalnym kalendarzu miasta.

Młodych zdolnych chwalą bowiem nie tylko ich nauczyciele, koledzy i najbliżsi, ale nawet lokalni politycy.

- Za każdym razem jestem pod wrażeniem występów młodzieży biorącej udział w musicalu. Wkładają w to wiele pracy i ta praca widoczna jest na scenie - powiedział o uczniach burmistrz Świebodzina - Dariusz Bekisz.

Tym razem "Alicja"

W tym roku na scenie gimnazjaliści i absolwenci wystąpią w sztuce "Alicja". Warto zaznaczyć, że będzie to sztuka autorska. Scenariusz do niej, oparty o oryginał, napisany został od nowa. Premierowy występ odbędzie się 8. maja, tradycyjnie w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury.

--
Opr. red. Daria Skowronek, fot. Ola Klecha

{fcomment}

Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

W piątek, 16 marca na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej swojemu następcy pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

W obiektywie

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu prowadzi nabór kandydatów do służby zawodowej w korpusie szeregowych. Kwalifikacje odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.