Musical już w maju, tym razem "Alicja"

Na początku maja odbędzie się kolejny już występ uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie.

Intensywne próby młodzieży należącej do "Zespołu" trwają od początku roku szkolnego. Młodzi adepci sztuki teatralnej ciężko i z zapałem pracują pod kierunkiem swoich nauczycieli Małgorzaty Sawiak, Elżbiety Szymańczuk i Tomasza Szylko.


Za każdym razem wielkie show

Przygotowywane przez uczniów i absolwentów musicale za każdym razem wzbudzają wśród widowni wielki entuzjazm.

Młodzi ludzie na scenie prezentują się ze swojej najlepszej strony. Ich śpiew i taniec są na naprawdę wysokim poziomie. Śmiało można powiedzieć, że musicale wystawiane w Świebodzińskim Domu Kultury wpisały się już na stałe w kulturalnym kalendarzu miasta.

Młodych zdolnych chwalą bowiem nie tylko ich nauczyciele, koledzy i najbliżsi, ale nawet lokalni politycy.

- Za każdym razem jestem pod wrażeniem występów młodzieży biorącej udział w musicalu. Wkładają w to wiele pracy i ta praca widoczna jest na scenie - powiedział o uczniach burmistrz Świebodzina - Dariusz Bekisz.

Tym razem "Alicja"

W tym roku na scenie gimnazjaliści i absolwenci wystąpią w sztuce "Alicja". Warto zaznaczyć, że będzie to sztuka autorska. Scenariusz do niej, oparty o oryginał, napisany został od nowa. Premierowy występ odbędzie się 8. maja, tradycyjnie w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury.

--
Opr. red. Daria Skowronek, fot. Ola Klecha

{fcomment}

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Unijne dotacje dla lokalnych inicjatyw

Przy wsparciu środków unijnych, w gminie Świebodzin rozpocznie się budowa nowych miejsc do rekreacji. Środki zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach programu "Lider".

W obiektywie

Jezioro Zamecko - najbardziej zanieczyszczony akwen w powiecie świebodzińskim

Jezioro Zamecko przylegające bezpośrednio do wschodnich granic Świebodzina, pomimo uroczego krajobrazu, który tworzy, jest akwenem bardzo zanieczyszczonym.

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.