Musical już w maju, tym razem "Alicja"

Na początku maja odbędzie się kolejny już występ uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie.

Intensywne próby młodzieży należącej do "Zespołu" trwają od początku roku szkolnego. Młodzi adepci sztuki teatralnej ciężko i z zapałem pracują pod kierunkiem swoich nauczycieli Małgorzaty Sawiak, Elżbiety Szymańczuk i Tomasza Szylko.


Za każdym razem wielkie show

Przygotowywane przez uczniów i absolwentów musicale za każdym razem wzbudzają wśród widowni wielki entuzjazm.

Młodzi ludzie na scenie prezentują się ze swojej najlepszej strony. Ich śpiew i taniec są na naprawdę wysokim poziomie. Śmiało można powiedzieć, że musicale wystawiane w Świebodzińskim Domu Kultury wpisały się już na stałe w kulturalnym kalendarzu miasta.

Młodych zdolnych chwalą bowiem nie tylko ich nauczyciele, koledzy i najbliżsi, ale nawet lokalni politycy.

- Za każdym razem jestem pod wrażeniem występów młodzieży biorącej udział w musicalu. Wkładają w to wiele pracy i ta praca widoczna jest na scenie - powiedział o uczniach burmistrz Świebodzina - Dariusz Bekisz.

Tym razem "Alicja"

W tym roku na scenie gimnazjaliści i absolwenci wystąpią w sztuce "Alicja". Warto zaznaczyć, że będzie to sztuka autorska. Scenariusz do niej, oparty o oryginał, napisany został od nowa. Premierowy występ odbędzie się 8. maja, tradycyjnie w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury.

--
Opr. red. Daria Skowronek, fot. Ola Klecha

{fcomment}

Gminy Skąpe i Szczaniec przystąpiły do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom

W tym roku do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom przyłączyły dwie gminy z powiatu świebodzińskiego - Gmina Skąpe i Szczaniec. W ramach Manifestu, gminy na swoim terenie zadbają o los pszczół...

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

Ustalenia dotyczące przeglądów i utrzymania ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego

Na wniosek Komisji Gospodarki Komunalnej i Spraw Socjalnych, Burmistrz Świebodzina ustalił zadania i wyznaczył wydziały odpowiedzialne za przeglądy, nadzór oraz niezbędne naprawy gwarantujące utrzymanie we właściwym stanie ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego.

Odzyskany kamper wart ponad dwieście tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie odzyskali samochód turystyczny skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymany kierowca skradzionego pojazdu był poszukiwany dwoma listami gończymi.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.