Gazeta Świebodzińska

PIERWSZY PORTAL INFORMACYJNY

   
Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął współpracę ze Szpitalem im. Prof. Z. Religi w Słubicach, której celem jest upowszechnienie dostępu do Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Jest to dość nietypowa, jednak ciekawa współpraca. Rekonwalescenci słubickiego szpitala mają możliwość założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Do dokonania rejestracji wystarczy dowód osobisty i prywatny adres skrytki pocztowej e-mail. W szpitalnym punkcie informacyjnym ZUS, pracownik inspektoratu Słubicach wyjaśni jak korzystać z PUE. Punkt czynny jest w każdy poniedziałek i czwartek w godz. od 8.00 do 11.00.

- Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów i pracowników placówki, którzy w kilka minut mogą zyskać dostęp do swoich danych zgromadzonych na indywidualnym koncie w ZUS - wyjaśnia Agata Muchowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego.

- Zalet PUE jest jednak zdecydowanie więcej. Platforma Usług Elektronicznych pozwala bez wychodzenia z domu załatwić większość spraw w ZUSie, śledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia e-mailem lub SMSem. Każdy użytkownik może sprawdzić poprawność zgłoszenia członków rodziny do ubezpieczeń oraz zarezerwować wizytę w Zakładzie w dogodnym dla siebie terminie - dodaje rzecznik.

Dzięki PUE można również obliczyć prognozowaną wysokość emerytury oraz przeglądać informacje dotyczące okresów, rodzajów ubezpieczeń i wysokości składek.

--
Opr. Waldemar Roszczuk / Lubuskie Miasta

Policjanci na motorach szybciej dojadą do potrzebujących, zadbają o porządek na drogach, a w razie potrzeby zapewnią eskortę

Świebodzińscy policjanci posiadają nowoczesne i doskonale wyposażone motocykle. Dzięki nim są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania ze strony nieodpowiedzialnych kierowców.

Absolutorium dla burmistrza Zbąszynka

Rada Miejska w Zbąszynku udzieliła burmistrzowi Czyczerskiemu absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu gminy. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Udzielenie absolutorium jest wyrazem pozytywnej opinii o realizacji zadań i gospodarowaniu środkami publicznymi przez gminę Zbąszynek.

Wybory do Rady Młodych Samorządowców Gminy Zbąszynek

Burmistrz Zbąszynka w ramach aktywizacji samorządowej młodzieży zarządził wybory do Rady Młodych Samorządowców, która ma pełnić rolę grupy doradczej Burmistrza.

Dodatkowy dyżur prawnika w ramach darmowej pomocy i edukacji prawnej w powiecie świebodzińskim

Od początku ubiegłego roku w całej Polsce działają punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Jednak nie wszyscy mogą skorzystać z darmowej porady - pomoc jest wyznaczona dla grup określonych w ustawie. W celu uniknięcia wykluczenia osób, które nie kwalifikują się do uzyskania systemowej pomocy prawnej, Powiat nawiązał współpracę ze stowarzyszeniem CIVIS SUM z Zielonej Góry, które organizuje dodatkowy dyżur prawnika.

ZUS testuje doradców emerytalnych. Ważna informacja dla osób, które jeszcze w tym roku mogą skorzystać z obniżonego wieku emerytalnego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął pilotaż projektu doradcy emerytalnego. Rozwiązanie testowane jest obecnie w dwóch oddziałach – w Warszawie i Zabrzu. Już w lipcu doradcy pojawią się w placówkach w całym kraju.

Trwa nabór wniosków do konkursu "Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2017"

Trwa nabór wniosków do ósmej edycji konkursu "Najpiękniejsza Wieś Lubuska". Wnioski można składać do 18 maja. Po tym terminie specjalna komisja dokona wyboru dziesięciu najlepszych zgłoszeń, po czym jury w terenie zapozna się i oceni walory uczestniczących w konkursie wsi.

Rada Miejska w Świebodzinie nadała nazwę nowej ulicy w mieście

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Świebodzinie, rajcy podjęli decyzję o nadaniu nazwy "ulica Henryka Sienkiewicza" drodze wewnętrznej zlokalizowanej między ulicami Pułaskiego, Mickiewicza i Łużycką.

Jubileusz uroczystego otwarcia biblioteki Eberharda Hilschera w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie

Eberhard Hilscher zaliczany jest do najwybitniejszych pisarzy niemieckich ubiegłego stulecia oraz liderów polsko-niemieckiego pojednania. W swojej twórczości krzewił idee humanistyczne i tolerancję. Był zwolennikiem integracji dawnych i obecnych mieszkańców Świebodzina. Przed śmiercią wyraził wolę, by jego cenny zbiór książek został przekazany rodzinnemu miastu.

Przy plaży gminnej w Niesulicach powstanie siłownia "pod chmurką"

W ramach programu "Lubuskie siłownie pod chmurką", Gmina Skąpe otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa na budowę siłowni na wolnym powietrzu.

Pamiątka po dawnej epoce

Państwowe Gospodarstwo Rolne w Wilkowie. Zakład w Mostkach - jedno z wielu gospodarstw zlokalizowanych na naszym terenie.

Waloryzacja emerytur i rent

Od 1 marca wzrosły emerytury i renty wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a osoby do tej pory otrzymujące minimalne świadczenia mogą liczyć na ich największy wzrost. Nie trzeba w tym...

Instagram