Refleks uratował życie kierowcy. 85-latka jechała pod prąd drogą ekspresową S3

Droga S3. PolicjaO wielkim szczęściu może mówić kierowca mitsubishi, który dzięki swojemu refleksowi uchronił się przed czołowym zderzeniem na drodze ekspresowej S3.

Nagranie wideo o niebezpiecznej jeździe na drodze ekspresowej S3 wpłynęło na policyjną skrzynkę "Stop agresji drogowej". Na podstawie danych zielonogórscy policjanci szybko ustalili kierującą kobietę.

- 85-letnia mieszkanka Zielonej Góry jechała seatem pod prąd, i tylko dzięki umiejętnościom kierowcy jadącego właściwym pasem nie doszło do wypadku. Zielonogórscy policjanci drogówki zatrzymali kobiecie prawo jazdy, skierowali wniosek o ukaranie do sądu oraz wniosek na badania lekarskie - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska.

Po każdej takiej sytuacji, gdzie kierujący wjeżdżają pod prąd, przeprowadzane są kontrole oznakowania zjazdów i wjazdów na drogę ekspresową podczas specjalnych komisji, w których skład wchodzą policjanci z na których terenie doszło do zdarzenia - policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W tym przypadku komisja orzekła, że oznakowanie jest prawidłowe, a wjazd na "eskę" pod prąd wynikał ze zignorowania znaków przez kierującą seatem.

Inf. prasowa policji (materiał wideo).