Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Lubuskiem

Wielkimi krokami zbliża się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia tysiące wolontariuszy zbierać będą pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

W tym roku sztaby WOŚP rozlokowane będą w całym regionie. Zorganizowanych zostanie szereg koncertów i imprez.

W Zielonej Górze główne obchody odbędą się na Placu Powstańców Wielkopolskich. W Gorzowie działać będą w tym roku dwa finałowe sztaby: w Klubie U Szefa na Os. Staszica oraz w Zespole  Szkół Gastronomicznych.

Do listy sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołączył Świebodziński Dom Kultury.


{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
W Zielonej Górze kwestować będzie 300 wolontariuszy. Podczas koncertu wystąpią lokalne zespoły. Na scenie pojawią się Bodzio Dance, Kolizja, Mystic Mind. O godz. 19.30 zobaczymy Teatr Ognia Haka Poi,  o godz. 20 tradycyjnie poleci "światełko do nieba".

Na koniec zagra zespół Mate. Między koncertami zespołów będą prowadzone licytacje. Oprócz koncertu głównego zaplanowano także szereg imprez towarzyszących. O godz. 19 w Piwnicy Artystycznej Kawon wystąpi Inicjatywa Sceniczna Fru, a zaraz po niej  Martyna Jakubowicz. W tegoroczną zbiórkę włączy się także Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, który przygotował szereg atrakcji.

Natomiast w Gorzowie działać będą w tym roku dwa finałowe sztaby: w Klubie U Szefa na Os. Staszica oraz w Zespole  Szkół Gastronomicznych. Z puszkami do miasta wyjdzie 450 wolontariuszy. O godz. 13 na parkingu przy Kupcu Gorzowskim rozpocznie się impreza. Wystąpi Gorzowska Orkiestra Dęta, i inne lokalne zespoły. O godz. 20 poleci światełko do nieba. Na koniec zagra zespół Liverpool. Zaplanowano także pokazy sprzętu policyjnego i straży pożarnej, a wojsko ze Skwierzyny przywiezie grochówkę.


Do akcji włączy się Urząd Marszałkowski przekazując na ten cel 5 tys. zł. Wydział Promocji Województwa przekazał także zestawy gadżetów promocyjnych, które zostaną zlicytowane podczas aukcji.

--
Źródło: lubuskie.pl

Wichrowe Wzgórze w Świebodzinie

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świebodzinie radni podejmą uchwałę w sprawie nadania nazwy nowo powstałego osiedla mieszkaniowego w północnej części miasta.

Wojewoda lubuski po raz kolejny w Świebodzinie. Tym razem z okazji 40-lecia matury

Z okazji 40-lecia matury wojewoda lubuski Władysław Dajczak odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie. W spotkaniu uczestniczyła kadra nauczycielska oraz absolwenci świebodzińskiego liceum, którzy wspólnie wspominali szkolne lata.

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

Ustalenia dotyczące przeglądów i utrzymania ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego

Na wniosek Komisji Gospodarki Komunalnej i Spraw Socjalnych, Burmistrz Świebodzina ustalił zadania i wyznaczył wydziały odpowiedzialne za przeglądy, nadzór oraz niezbędne naprawy gwarantujące utrzymanie we właściwym stanie ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.