Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Lubuskiem

Wielkimi krokami zbliża się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia tysiące wolontariuszy zbierać będą pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

W tym roku sztaby WOŚP rozlokowane będą w całym regionie. Zorganizowanych zostanie szereg koncertów i imprez.

W Zielonej Górze główne obchody odbędą się na Placu Powstańców Wielkopolskich. W Gorzowie działać będą w tym roku dwa finałowe sztaby: w Klubie U Szefa na Os. Staszica oraz w Zespole  Szkół Gastronomicznych.

Do listy sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołączył Świebodziński Dom Kultury.


{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
W Zielonej Górze kwestować będzie 300 wolontariuszy. Podczas koncertu wystąpią lokalne zespoły. Na scenie pojawią się Bodzio Dance, Kolizja, Mystic Mind. O godz. 19.30 zobaczymy Teatr Ognia Haka Poi,  o godz. 20 tradycyjnie poleci "światełko do nieba".

Na koniec zagra zespół Mate. Między koncertami zespołów będą prowadzone licytacje. Oprócz koncertu głównego zaplanowano także szereg imprez towarzyszących. O godz. 19 w Piwnicy Artystycznej Kawon wystąpi Inicjatywa Sceniczna Fru, a zaraz po niej  Martyna Jakubowicz. W tegoroczną zbiórkę włączy się także Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, który przygotował szereg atrakcji.

Natomiast w Gorzowie działać będą w tym roku dwa finałowe sztaby: w Klubie U Szefa na Os. Staszica oraz w Zespole  Szkół Gastronomicznych. Z puszkami do miasta wyjdzie 450 wolontariuszy. O godz. 13 na parkingu przy Kupcu Gorzowskim rozpocznie się impreza. Wystąpi Gorzowska Orkiestra Dęta, i inne lokalne zespoły. O godz. 20 poleci światełko do nieba. Na koniec zagra zespół Liverpool. Zaplanowano także pokazy sprzętu policyjnego i straży pożarnej, a wojsko ze Skwierzyny przywiezie grochówkę.


Do akcji włączy się Urząd Marszałkowski przekazując na ten cel 5 tys. zł. Wydział Promocji Województwa przekazał także zestawy gadżetów promocyjnych, które zostaną zlicytowane podczas aukcji.

--
Źródło: lubuskie.pl

Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

W piątek, 16 marca na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej swojemu następcy pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

W obiektywie

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu prowadzi nabór kandydatów do służby zawodowej w korpusie szeregowych. Kwalifikacje odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.