Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Lubuskiem

Wielkimi krokami zbliża się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia tysiące wolontariuszy zbierać będą pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

W tym roku sztaby WOŚP rozlokowane będą w całym regionie. Zorganizowanych zostanie szereg koncertów i imprez.

W Zielonej Górze główne obchody odbędą się na Placu Powstańców Wielkopolskich. W Gorzowie działać będą w tym roku dwa finałowe sztaby: w Klubie U Szefa na Os. Staszica oraz w Zespole  Szkół Gastronomicznych.

Do listy sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołączył Świebodziński Dom Kultury.


{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
W Zielonej Górze kwestować będzie 300 wolontariuszy. Podczas koncertu wystąpią lokalne zespoły. Na scenie pojawią się Bodzio Dance, Kolizja, Mystic Mind. O godz. 19.30 zobaczymy Teatr Ognia Haka Poi,  o godz. 20 tradycyjnie poleci "światełko do nieba".

Na koniec zagra zespół Mate. Między koncertami zespołów będą prowadzone licytacje. Oprócz koncertu głównego zaplanowano także szereg imprez towarzyszących. O godz. 19 w Piwnicy Artystycznej Kawon wystąpi Inicjatywa Sceniczna Fru, a zaraz po niej  Martyna Jakubowicz. W tegoroczną zbiórkę włączy się także Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, który przygotował szereg atrakcji.

Natomiast w Gorzowie działać będą w tym roku dwa finałowe sztaby: w Klubie U Szefa na Os. Staszica oraz w Zespole  Szkół Gastronomicznych. Z puszkami do miasta wyjdzie 450 wolontariuszy. O godz. 13 na parkingu przy Kupcu Gorzowskim rozpocznie się impreza. Wystąpi Gorzowska Orkiestra Dęta, i inne lokalne zespoły. O godz. 20 poleci światełko do nieba. Na koniec zagra zespół Liverpool. Zaplanowano także pokazy sprzętu policyjnego i straży pożarnej, a wojsko ze Skwierzyny przywiezie grochówkę.


Do akcji włączy się Urząd Marszałkowski przekazując na ten cel 5 tys. zł. Wydział Promocji Województwa przekazał także zestawy gadżetów promocyjnych, które zostaną zlicytowane podczas aukcji.

--
Źródło: lubuskie.pl

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Unijne dotacje dla lokalnych inicjatyw

Przy wsparciu środków unijnych, w gminie Świebodzin rozpocznie się budowa nowych miejsc do rekreacji. Środki zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach programu "Lider".

W obiektywie

Jezioro Zamecko - najbardziej zanieczyszczony akwen w powiecie świebodzińskim

Jezioro Zamecko przylegające bezpośrednio do wschodnich granic Świebodzina, pomimo uroczego krajobrazu, który tworzy, jest akwenem bardzo zanieczyszczonym.

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.