Berlińska policja poszukuje ZŁEGO Mikołaja

Poszukiwany przez niemiecką policjęŚwięty Mikołaj sieje postrach na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

Mężczyzna przebrany za Mikołaja proponuje przechodniom napoje, najczęściej grzane wino wzbogacone o niebezpieczne substancje dla zdrowia. Berlińska policja poszukuje podejrzanego, jednocześnie przestrzega mieszkańców i turystów z Polski by zwracali szczególną uwagę na to, kto i co im oferuje...

Pierwsze sygnały o "złym" Mikołaju pojawiły się w poniedziałek, kiedy przebieraniec pojawił się na Alexanderplatz. Od tamtej chwili poszkodowanych zostało 13 osób.

Mężczyzna podaje się za Niemca, opowiada rodzinne historie, po czym proponuje bożonarodzeniowy toast, częstując rozmówców zatrutym alkoholem. Objawy pojawiają się po chwili. Występują zawroty głowy, drgawki i wymioty.{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Swiebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
Ze względu na charakter śledztwa, policja nie może zdradzić dokładnego składu substancji zmieszanej z alkoholem. Lokalne media podają, że może być to GHB - płynne ekstasy, czyli środek zawarty w tabletkach gwałtu.

Poszukiwany przez niemiecką policję

Berlińska policja udostępniła rysopis człowieka przebranego za Mikołaja, który ma związek z niepokojącymi zdarzeniami w stolicy Niemiec.

Sprawa jest bardzo poważna. Przedsiębiorcy, wystawcy oferują nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy.

Mężczyzna jest w wieku 40-45 lat, szczupłej budowy ciała, ok. 180 cm wzrostu. Ma krótkie, ciemne blond włosy. Ubrany też bywa w ciemną kurtkę i podobnego koloru spodnie.

Zawsze ma przy sobie plecak, w którym transportuje butelki z niebezpieczną zawartością.

Niemiecka policja prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do zatrzymania sprawcy.

Zgłoszenia można kierować do Drugiego Departamentu Policji Kryminalnej w Charlottenburg Chaussee 67, pod numerem telefonu (030) 4664 2725 12 lub poza godzinami pracy (030) 4664 - 271 010.


--
Opr. Waldek Roszczuk.

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Unijne dotacje dla lokalnych inicjatyw

Przy wsparciu środków unijnych, w gminie Świebodzin rozpocznie się budowa nowych miejsc do rekreacji. Środki zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach programu "Lider".

W obiektywie

Jezioro Zamecko - najbardziej zanieczyszczony akwen w powiecie świebodzińskim

Jezioro Zamecko przylegające bezpośrednio do wschodnich granic Świebodzina, pomimo uroczego krajobrazu, który tworzy, jest akwenem bardzo zanieczyszczonym.

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.