Berlińska policja poszukuje ZŁEGO Mikołaja

Poszukiwany przez niemiecką policjęŚwięty Mikołaj sieje postrach na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

Mężczyzna przebrany za Mikołaja proponuje przechodniom napoje, najczęściej grzane wino wzbogacone o niebezpieczne substancje dla zdrowia. Berlińska policja poszukuje podejrzanego, jednocześnie przestrzega mieszkańców i turystów z Polski by zwracali szczególną uwagę na to, kto i co im oferuje...

Pierwsze sygnały o "złym" Mikołaju pojawiły się w poniedziałek, kiedy przebieraniec pojawił się na Alexanderplatz. Od tamtej chwili poszkodowanych zostało 13 osób.

Mężczyzna podaje się za Niemca, opowiada rodzinne historie, po czym proponuje bożonarodzeniowy toast, częstując rozmówców zatrutym alkoholem. Objawy pojawiają się po chwili. Występują zawroty głowy, drgawki i wymioty.{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Swiebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
Ze względu na charakter śledztwa, policja nie może zdradzić dokładnego składu substancji zmieszanej z alkoholem. Lokalne media podają, że może być to GHB - płynne ekstasy, czyli środek zawarty w tabletkach gwałtu.

Poszukiwany przez niemiecką policję

Berlińska policja udostępniła rysopis człowieka przebranego za Mikołaja, który ma związek z niepokojącymi zdarzeniami w stolicy Niemiec.

Sprawa jest bardzo poważna. Przedsiębiorcy, wystawcy oferują nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy.

Mężczyzna jest w wieku 40-45 lat, szczupłej budowy ciała, ok. 180 cm wzrostu. Ma krótkie, ciemne blond włosy. Ubrany też bywa w ciemną kurtkę i podobnego koloru spodnie.

Zawsze ma przy sobie plecak, w którym transportuje butelki z niebezpieczną zawartością.

Niemiecka policja prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do zatrzymania sprawcy.

Zgłoszenia można kierować do Drugiego Departamentu Policji Kryminalnej w Charlottenburg Chaussee 67, pod numerem telefonu (030) 4664 2725 12 lub poza godzinami pracy (030) 4664 - 271 010.


--
Opr. Waldek Roszczuk.

Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

W piątek, 16 marca na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej swojemu następcy pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

W obiektywie

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu prowadzi nabór kandydatów do służby zawodowej w korpusie szeregowych. Kwalifikacje odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.