Berlińska policja poszukuje ZŁEGO Mikołaja

Poszukiwany przez niemiecką policjęŚwięty Mikołaj sieje postrach na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

Mężczyzna przebrany za Mikołaja proponuje przechodniom napoje, najczęściej grzane wino wzbogacone o niebezpieczne substancje dla zdrowia. Berlińska policja poszukuje podejrzanego, jednocześnie przestrzega mieszkańców i turystów z Polski by zwracali szczególną uwagę na to, kto i co im oferuje...

Pierwsze sygnały o "złym" Mikołaju pojawiły się w poniedziałek, kiedy przebieraniec pojawił się na Alexanderplatz. Od tamtej chwili poszkodowanych zostało 13 osób.

Mężczyzna podaje się za Niemca, opowiada rodzinne historie, po czym proponuje bożonarodzeniowy toast, częstując rozmówców zatrutym alkoholem. Objawy pojawiają się po chwili. Występują zawroty głowy, drgawki i wymioty.{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Swiebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
Ze względu na charakter śledztwa, policja nie może zdradzić dokładnego składu substancji zmieszanej z alkoholem. Lokalne media podają, że może być to GHB - płynne ekstasy, czyli środek zawarty w tabletkach gwałtu.

Poszukiwany przez niemiecką policję

Berlińska policja udostępniła rysopis człowieka przebranego za Mikołaja, który ma związek z niepokojącymi zdarzeniami w stolicy Niemiec.

Sprawa jest bardzo poważna. Przedsiębiorcy, wystawcy oferują nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy.

Mężczyzna jest w wieku 40-45 lat, szczupłej budowy ciała, ok. 180 cm wzrostu. Ma krótkie, ciemne blond włosy. Ubrany też bywa w ciemną kurtkę i podobnego koloru spodnie.

Zawsze ma przy sobie plecak, w którym transportuje butelki z niebezpieczną zawartością.

Niemiecka policja prosi o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do zatrzymania sprawcy.

Zgłoszenia można kierować do Drugiego Departamentu Policji Kryminalnej w Charlottenburg Chaussee 67, pod numerem telefonu (030) 4664 2725 12 lub poza godzinami pracy (030) 4664 - 271 010.


--
Opr. Waldek Roszczuk.

Wichrowe Wzgórze w Świebodzinie

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świebodzinie radni podejmą uchwałę w sprawie nadania nazwy nowo powstałego osiedla mieszkaniowego w północnej części miasta.

Budowa kolumbarium na cmentarzu w Świebodzinie

Na cmentarzu komunalnym w Świebodzinie trwa budowa kolumbarium. Inwestycja realizowana jest w sektorze "U" nieopodal Pomnika Nekropolii Kresowych.

Wojewoda lubuski po raz kolejny w Świebodzinie. Tym razem z okazji 40-lecia matury

Z okazji 40-lecia matury wojewoda lubuski Władysław Dajczak odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie. W spotkaniu uczestniczyła kadra nauczycielska oraz absolwenci świebodzińskiego liceum, którzy wspólnie wspominali szkolne lata.

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.