Kolejni porywacze w rękach policji

Zatrzymanie - foto: Lubuska PolicjaPolicjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z  policjantami z Gorzowa Wlkp. i Nowej Soli zatrzymali kolejne osoby podejrzane o uprowadzenie mężczyzny w Wichowie w woj. lubuskim.

W sprawie postawiono już 6 zarzutów. Policja bada działalność przestępczą całej grupy.


{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
Informacja o uwolnieniu porwanego mężczyzny dotyczy wydarzeń z początku kwietnia br. Wówczas, po otrzymaniu informacji o uprowadzeniu, funkcjonariusze CBŚ wspólnie z policjantami z Nowej Soli i gorzowskiej KWP przeprowadzili brawurową akcję, podczas której uwolnili przetrzymywanego mężczyznę.

W realizacji brali również udział policyjni antyterroryści, którzy sprawnie wykonali swoje zadanie, obezwładniając napastników i wyprowadzając uwięzionego z budynku gospodarczego.

W jej trakcie policjanci zatrzymali dwóch sprawców uprowadzenia. Od tego momentu gromadzona była skrupulatnie wiedza na temat działalności całej przestępczej grupy. Poczynione ustalenia operacyjne dały możliwość ujęcia pozostałych osób powiązanych z porwaniem.

Kolejne zatrzymania przeprowadzone zostały w minioną niedzielę. W ręce policji wpadli czterej następni podejrzani. Są to mieszkańcy Zielonej Góry i okolic. Cała szóstka zatrzymanych usłyszała już zarzuty dokonania uprowadzenia i przetrzymywania więzionego mężczyzny ze szczególnym udręczeniem. Jest to przestępstwo za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd nie miał wątpliwości co do zasadności zatrzymania, podejmując również decyzję o aresztowaniu wszystkich podejrzanych.

Sprawa jest w toku. Wszystkie czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli. Realizujący je funkcjonariusze CBŚ wyjaśniają również podłoże działania całej grupy przestępczej. Nieoficjalnie wiadomo, że może ono dotyczyć nielegalnej działalności związanej z obrotem tytoniem.


Źródło: Lubuska Policja

 

Babimost. Przed nami jubileuszowa edycja Festiwalu Miasto Rocka

W związku z jubileuszową edycją Festiwalu Miasto Rocka, w tym roku organizatorzy zmienili charakter imprezy. Na scenie wystąpią laureaci poprzednich edycji, będą to najlepsze zespoły rockowe, które gościły w Babimoście...

Kalinowe Pola. Posiedzenie komisji rolnictwa Sejmiku Województwa Lubuskiego

Kwietniowe posiedzenie komisji rolnictwa Sejmiku Województwa Lubuskiego dotyczyło przede wszystkim zaopiniowania projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji "Nie dla smogu - tak dla węgla". Wyjazdowe spotkanie radnych odbyło się w "Kalinowych Polach" w gminie Skąpe...

19-latek strzelał do uczniów grających w piłkę na szkolnym boisku

Dwóch uczniów Technikum Leśnego w Rogozińcu zostało pokrzywdzonych w wyniku bezmyślnego wykorzystania repliki broni palnej ASG przez 19-latka uczącego się w tej samej placówce oświatowej.

Przed sądem toczy się sprawa księdza oskarżonego o posiadanie zdjęć pedofilskich

W Zamiejscowym Wydziale Karnym w Sulechowie Sądu Rejonowego w Świebodzinie toczy się rozprawa kapelana z sulechowskiej jednostki wojskowej. Ksiądz Piotr F. jest oskarżony o posiadanie zdjęć pornograficznych z udziałem dzieci.

W obiektywie

Zameczek w Łagowie

Obiekt położony jest na wzniesieniu w otoczeniu Sulęcińsko-Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Do jeziora i przystani wodnej można dojść w minutę. Przed budynkiem rosną kwiaty i krzewy, a już za kilka dni...

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Świebodzin. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym

Dziś przed godz. 14.00 na skrzyżowaniu drogi przy zjeździe z Zielonej Góry doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla.

Z kraju i ze świata

Rozmowy o innowacjach i partnerstwie na polsko-niemieckim pograniczu

W Berlinie obradował Komitet ds. Współpracy Międzyregionalnej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej, któremu współprzewodniczy marszałek Elżbieta Anna Polak. Tym razem uczestnicy obrad rozmawiali na temat transferu wiedzy...

Please publish modules in offcanvas position.