Kolejni porywacze w rękach policji

Zatrzymanie - foto: Lubuska PolicjaPolicjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z  policjantami z Gorzowa Wlkp. i Nowej Soli zatrzymali kolejne osoby podejrzane o uprowadzenie mężczyzny w Wichowie w woj. lubuskim.

W sprawie postawiono już 6 zarzutów. Policja bada działalność przestępczą całej grupy.


{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
Informacja o uwolnieniu porwanego mężczyzny dotyczy wydarzeń z początku kwietnia br. Wówczas, po otrzymaniu informacji o uprowadzeniu, funkcjonariusze CBŚ wspólnie z policjantami z Nowej Soli i gorzowskiej KWP przeprowadzili brawurową akcję, podczas której uwolnili przetrzymywanego mężczyznę.

W realizacji brali również udział policyjni antyterroryści, którzy sprawnie wykonali swoje zadanie, obezwładniając napastników i wyprowadzając uwięzionego z budynku gospodarczego.

W jej trakcie policjanci zatrzymali dwóch sprawców uprowadzenia. Od tego momentu gromadzona była skrupulatnie wiedza na temat działalności całej przestępczej grupy. Poczynione ustalenia operacyjne dały możliwość ujęcia pozostałych osób powiązanych z porwaniem.

Kolejne zatrzymania przeprowadzone zostały w minioną niedzielę. W ręce policji wpadli czterej następni podejrzani. Są to mieszkańcy Zielonej Góry i okolic. Cała szóstka zatrzymanych usłyszała już zarzuty dokonania uprowadzenia i przetrzymywania więzionego mężczyzny ze szczególnym udręczeniem. Jest to przestępstwo za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd nie miał wątpliwości co do zasadności zatrzymania, podejmując również decyzję o aresztowaniu wszystkich podejrzanych.

Sprawa jest w toku. Wszystkie czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli. Realizujący je funkcjonariusze CBŚ wyjaśniają również podłoże działania całej grupy przestępczej. Nieoficjalnie wiadomo, że może ono dotyczyć nielegalnej działalności związanej z obrotem tytoniem.


Źródło: Lubuska Policja

 

Nieoznakowany radiowóz dla świebodzińskiej drogówki

Od kilku dni świebodzińska drogówka dysponuje jednym z najszybszych modeli samochodów marki BMW serii 3. Samochód został przekazany przez komendę główną podczas powiatowych obchodów Święta Policji.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Unijne dotacje dla lokalnych inicjatyw

Przy wsparciu środków unijnych, w gminie Świebodzin rozpocznie się budowa nowych miejsc do rekreacji. Środki zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach programu "Lider".

Radni podjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia Burmistrza Świebodzina

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia Burmistrza Świebodzina.

W obiektywie

Muzeum Regionalne w Świebodzinie przejmie piwnice ratusza, w których dawniej mieściła się kawiarnia Gotycka

Na wniosek dyrektora Muzeum Regionalnego w Świebodzinie, radni miejscy wyrazili zgodę na zawarcie umowy najmu z lokalną jednostką kultury na czas nieoznaczony na część nieruchomości zabudowanej, stanowiącej pomieszczenia piwnic ratusza...

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Grupa plastyczna zakończyła rok

21 czerwca w Galerii Inspiracje odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych „Coś mojego”. Autorami prac byli członkowie Grupy Plastycznej Świebodzińskiego Domu Kultury - dzieci i młodzież.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Ołobok. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym

W niedzielę, około godz. 20.00 w Ołoboku (gm. Skąpe), na skrzyżowaniu drogi w kierunku Wilkowa doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

Z kraju i ze świata

Karuzela VAT. Wyłudzenia sięgają blisko siedmiu milionów złotych

Wspólne działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziły do zatrzymania czterech osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT. Grupa działała na terenie...

Please publish modules in offcanvas position.