Mężczyzna podejrzany o dokonanie rozboju na mieszkance Świebodzina został aresztowany

Mężczyzna, który siłą odebrał torebkę kobiecie, został ujęty przez przypadkowego przechodnia, a następnie zatrzymany przez świebodzińskich policjantów. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Wcześniej jednak spędzi trzy miesiące w areszcie.

29 listopada około godz. 19.00, oficer dyżurny świebodzińskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o próbie kradzieży damskiej torebki, do której doszło na ulicy Piłsudskiego. Złodziej podbiegł do kobiety, odepchnął ją i wyrwał torebkę, którą niosła na ramieniu.

W miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol. Policjanci zatrzymali mężczyznę, chwilę wcześniej ujętego przez przypadkowego przechodnia. Przechodzień zareagował widząc uciekającego mężczyznę z damską torebką, a za nim biegnące dwie kobiety. Uznał, że sytuacja jest nietypowa i zatrzymał uciekiniera.

Kobiety słysząc alarm i wołanie o pomoc poszkodowanej, również starały się ująć sprawcę. Reakcja mieszkańców przyczyniła się do ujęcia podejrzanego o dokonanie rozboju 35-latka. Po wykonaniu niezbędnych ustaleń i zabezpieczeniu dowodów, mężczyzna został zatrzymany.

Na podstawie zebranych materiałów, prokurator rejonowy w Świebodzinie wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla podejrzanego. W piątek, 2 grudnia sąd przychylił się do wniosku. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Za kratami więzienia może spędzić nawet do 12 lat.

--
Opr. W. Roszczuk, fot./inf. KPP Świebodzin

Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

W piątek, 16 marca na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej swojemu następcy pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

W obiektywie

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu prowadzi nabór kandydatów do służby zawodowej w korpusie szeregowych. Kwalifikacje odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.