Mężczyzna podejrzany o dokonanie rozboju na mieszkance Świebodzina został aresztowany

Mężczyzna, który siłą odebrał torebkę kobiecie, został ujęty przez przypadkowego przechodnia, a następnie zatrzymany przez świebodzińskich policjantów. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Wcześniej jednak spędzi trzy miesiące w areszcie.

29 listopada około godz. 19.00, oficer dyżurny świebodzińskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o próbie kradzieży damskiej torebki, do której doszło na ulicy Piłsudskiego. Złodziej podbiegł do kobiety, odepchnął ją i wyrwał torebkę, którą niosła na ramieniu.

W miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol. Policjanci zatrzymali mężczyznę, chwilę wcześniej ujętego przez przypadkowego przechodnia. Przechodzień zareagował widząc uciekającego mężczyznę z damską torebką, a za nim biegnące dwie kobiety. Uznał, że sytuacja jest nietypowa i zatrzymał uciekiniera.

Kobiety słysząc alarm i wołanie o pomoc poszkodowanej, również starały się ująć sprawcę. Reakcja mieszkańców przyczyniła się do ujęcia podejrzanego o dokonanie rozboju 35-latka. Po wykonaniu niezbędnych ustaleń i zabezpieczeniu dowodów, mężczyzna został zatrzymany.

Na podstawie zebranych materiałów, prokurator rejonowy w Świebodzinie wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla podejrzanego. W piątek, 2 grudnia sąd przychylił się do wniosku. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Za kratami więzienia może spędzić nawet do 12 lat.

--
Opr. W. Roszczuk, fot./inf. KPP Świebodzin

Wichrowe Wzgórze w Świebodzinie

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świebodzinie radni podejmą uchwałę w sprawie nadania nazwy nowo powstałego osiedla mieszkaniowego w północnej części miasta.

Wojewoda lubuski po raz kolejny w Świebodzinie. Tym razem z okazji 40-lecia matury

Z okazji 40-lecia matury wojewoda lubuski Władysław Dajczak odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie. W spotkaniu uczestniczyła kadra nauczycielska oraz absolwenci świebodzińskiego liceum, którzy wspólnie wspominali szkolne lata.

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

Ustalenia dotyczące przeglądów i utrzymania ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego

Na wniosek Komisji Gospodarki Komunalnej i Spraw Socjalnych, Burmistrz Świebodzina ustalił zadania i wyznaczył wydziały odpowiedzialne za przeglądy, nadzór oraz niezbędne naprawy gwarantujące utrzymanie we właściwym stanie ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.