Mężczyzna podejrzany o dokonanie rozboju na mieszkance Świebodzina został aresztowany

Mężczyzna, który siłą odebrał torebkę kobiecie, został ujęty przez przypadkowego przechodnia, a następnie zatrzymany przez świebodzińskich policjantów. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Wcześniej jednak spędzi trzy miesiące w areszcie.

29 listopada około godz. 19.00, oficer dyżurny świebodzińskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o próbie kradzieży damskiej torebki, do której doszło na ulicy Piłsudskiego. Złodziej podbiegł do kobiety, odepchnął ją i wyrwał torebkę, którą niosła na ramieniu.

W miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol. Policjanci zatrzymali mężczyznę, chwilę wcześniej ujętego przez przypadkowego przechodnia. Przechodzień zareagował widząc uciekającego mężczyznę z damską torebką, a za nim biegnące dwie kobiety. Uznał, że sytuacja jest nietypowa i zatrzymał uciekiniera.

Kobiety słysząc alarm i wołanie o pomoc poszkodowanej, również starały się ująć sprawcę. Reakcja mieszkańców przyczyniła się do ujęcia podejrzanego o dokonanie rozboju 35-latka. Po wykonaniu niezbędnych ustaleń i zabezpieczeniu dowodów, mężczyzna został zatrzymany.

Na podstawie zebranych materiałów, prokurator rejonowy w Świebodzinie wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla podejrzanego. W piątek, 2 grudnia sąd przychylił się do wniosku. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Za kratami więzienia może spędzić nawet do 12 lat.

--
Opr. W. Roszczuk, fot./inf. KPP Świebodzin

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Unijne dotacje dla lokalnych inicjatyw

Przy wsparciu środków unijnych, w gminie Świebodzin rozpocznie się budowa nowych miejsc do rekreacji. Środki zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach programu "Lider".

W obiektywie

Jezioro Zamecko - najbardziej zanieczyszczony akwen w powiecie świebodzińskim

Jezioro Zamecko przylegające bezpośrednio do wschodnich granic Świebodzina, pomimo uroczego krajobrazu, który tworzy, jest akwenem bardzo zanieczyszczonym.

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.