Nocna interwencja policji na placu zabaw

Każdy kto zakłóca spokój, porządek publiczny oraz spoczynek nocny musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

W miniony piątek, tuż po północy oficer dyżurny świebodzińskiej komendy policji odebrał kilka zgłoszeń od mieszkańców osiedla Łużyckiego dot. hałasów i huku petard dobiegających z pobliskiego placu zabaw. Skierowani na miejsce policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego potwierdzili zdarzenie. Na placu przebywało trzech mężczyzn, którzy zachowując się głośno nie zwracali uwagi na miejsce i czas zabawy.

Wobec dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do wykroczenia i wyrazili skruchę zastosowano sankcje w postaci mandatu karnego. Trzeci uczestnik nocnej zabawy będąc pod wpływem alkoholu, nie poczuwał się do odpowiedzialności za swoje zachowanie - był arogancki i agresywny wobec interweniujących policjantów. Ze względu na brak reakcji 22-letniego świebodzinianina, wobec wezwania do zachowania zgodnego z prawem, policjanci osadzili mężczyznę w radiowozie i doprowadzili do wytrzeźwienia. Za wykroczenia, których się dopuścił będzie musiał odpowiedzieć przed świebodzińskim sądem.

- Właśnie taka reakcja społeczna i brak przyzwolenia na zachowania niezgodne z prawem, jest podstawą do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Skuteczna interwencja policjantów, której zaczątkiem było zgłoszenie pochodzące od mieszkańców, jest kolejnym przykładem wspólnego dbania o poczucie bezpieczeństwa i porządek publiczny - wyjaśnia oficer prasowy policji, asp. Łukasz Szymański.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń - należy pamiętać, że kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Jeżeli czyn ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Także podżeganie i pomocnictwo są karalne.

--
Opr. W. Roszczuk, fot. KPP Świebodzin.

Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

W piątek, 16 marca na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej swojemu następcy pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

W obiektywie

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu prowadzi nabór kandydatów do służby zawodowej w korpusie szeregowych. Kwalifikacje odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.