To może być oszust!

To może być oszust! - foto: abcnews.comLubuska Policja przestrzega przed oszustami, którzy podając się za pracowników administracji okradają starsze osoby. Oszuści pojawiają się w domach pod pozorem napraw, sprawdzenia instalacji czy też sprawdzenia dokumentów.

Niedawno informowaliśmy, że policjanci otrzymują sygnały o fałszywych pracownikach firm energetycznych, którzy proponują pomoc w zamontowaniu urządzeń pomiarowych. Do policji napływają kolejne sygnały o próbach oszustwa. Tym razem oszuści zapukali do drzwi starszego małżeństwa z  Gorzowa Wlkp. Podawali się za pracowników administracji spółdzielni mieszkaniowej.


{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
Dwóch mężczyzn podających się za za pracowników administracji spółdzielni mieszkaniowej okradło starsze małżeństwo z Gorzowa Wlkp.. Ufni mieszkańcy nie podejrzewali podstępu wpuszczając mężczyzn do mieszkania. Wystarczyła chwila nieuwagi by małżonkowie stracili portfel.

W związku z ostatnimi wydarzeniami, policja zwraca się się z prośbą, przede wszystkim do osób starszych, o nie wpuszczanie pod żadnym pretekstem obcych osób do mieszkania. Przestrzega by zwrócić uwagę na nieznajomych, którzy pojawiają się na osiedlach, w bloku czy klatce schodowej. Oszuści przed wejściem do domu mogą obserwować osoby starsze.

Przestrzeganie kilku zasad pozwoli uniknąć podobnych sytuacji. Przede wszystkim wzmożona czujność i rozwaga podczas kontaktu z nieznajomymi pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności.

Należy pamiętać, że drzwi nie powinno się otwierać bez upewnienia się kto za nimi stoi. Przede wszystkim należy spojrzeć przez wizjer i wypytać o cel wizyty. Warto też mieć pod ręką spis telefonów do instytucji, biura administracji spółdzielni, elektrowni bądź gazowni i w razie wątpliwości zadzwonić.

W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

 

Nieoznakowany radiowóz dla świebodzińskiej drogówki

Od kilku dni świebodzińska drogówka dysponuje jednym z najszybszych modeli samochodów marki BMW serii 3. Samochód został przekazany przez komendę główną podczas powiatowych obchodów Święta Policji.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Unijne dotacje dla lokalnych inicjatyw

Przy wsparciu środków unijnych, w gminie Świebodzin rozpocznie się budowa nowych miejsc do rekreacji. Środki zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach programu "Lider".

Radni podjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia Burmistrza Świebodzina

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia Burmistrza Świebodzina.

W obiektywie

Muzeum Regionalne w Świebodzinie przejmie piwnice ratusza, w których dawniej mieściła się kawiarnia Gotycka

Na wniosek dyrektora Muzeum Regionalnego w Świebodzinie, radni miejscy wyrazili zgodę na zawarcie umowy najmu z lokalną jednostką kultury na czas nieoznaczony na część nieruchomości zabudowanej, stanowiącej pomieszczenia piwnic ratusza...

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Grupa plastyczna zakończyła rok

21 czerwca w Galerii Inspiracje odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych „Coś mojego”. Autorami prac byli członkowie Grupy Plastycznej Świebodzińskiego Domu Kultury - dzieci i młodzież.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Ołobok. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym

W niedzielę, około godz. 20.00 w Ołoboku (gm. Skąpe), na skrzyżowaniu drogi w kierunku Wilkowa doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

Z kraju i ze świata

Karuzela VAT. Wyłudzenia sięgają blisko siedmiu milionów złotych

Wspólne działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziły do zatrzymania czterech osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT. Grupa działała na terenie...

Please publish modules in offcanvas position.