To może być oszust!

To może być oszust! - foto: abcnews.comLubuska Policja przestrzega przed oszustami, którzy podając się za pracowników administracji okradają starsze osoby. Oszuści pojawiają się w domach pod pozorem napraw, sprawdzenia instalacji czy też sprawdzenia dokumentów.

Niedawno informowaliśmy, że policjanci otrzymują sygnały o fałszywych pracownikach firm energetycznych, którzy proponują pomoc w zamontowaniu urządzeń pomiarowych. Do policji napływają kolejne sygnały o próbach oszustwa. Tym razem oszuści zapukali do drzwi starszego małżeństwa z  Gorzowa Wlkp. Podawali się za pracowników administracji spółdzielni mieszkaniowej.


{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
Dwóch mężczyzn podających się za za pracowników administracji spółdzielni mieszkaniowej okradło starsze małżeństwo z Gorzowa Wlkp.. Ufni mieszkańcy nie podejrzewali podstępu wpuszczając mężczyzn do mieszkania. Wystarczyła chwila nieuwagi by małżonkowie stracili portfel.

W związku z ostatnimi wydarzeniami, policja zwraca się się z prośbą, przede wszystkim do osób starszych, o nie wpuszczanie pod żadnym pretekstem obcych osób do mieszkania. Przestrzega by zwrócić uwagę na nieznajomych, którzy pojawiają się na osiedlach, w bloku czy klatce schodowej. Oszuści przed wejściem do domu mogą obserwować osoby starsze.

Przestrzeganie kilku zasad pozwoli uniknąć podobnych sytuacji. Przede wszystkim wzmożona czujność i rozwaga podczas kontaktu z nieznajomymi pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności.

Należy pamiętać, że drzwi nie powinno się otwierać bez upewnienia się kto za nimi stoi. Przede wszystkim należy spojrzeć przez wizjer i wypytać o cel wizyty. Warto też mieć pod ręką spis telefonów do instytucji, biura administracji spółdzielni, elektrowni bądź gazowni i w razie wątpliwości zadzwonić.

W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

 

Babimost. Przed nami jubileuszowa edycja Festiwalu Miasto Rocka

W związku z jubileuszową edycją Festiwalu Miasto Rocka, w tym roku organizatorzy zmienili charakter imprezy. Na scenie wystąpią laureaci poprzednich edycji, będą to najlepsze zespoły rockowe, które gościły w Babimoście...

Kalinowe Pola. Posiedzenie komisji rolnictwa Sejmiku Województwa Lubuskiego

Kwietniowe posiedzenie komisji rolnictwa Sejmiku Województwa Lubuskiego dotyczyło przede wszystkim zaopiniowania projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji "Nie dla smogu - tak dla węgla". Wyjazdowe spotkanie radnych odbyło się w "Kalinowych Polach" w gminie Skąpe...

19-latek strzelał do uczniów grających w piłkę na szkolnym boisku

Dwóch uczniów Technikum Leśnego w Rogozińcu zostało pokrzywdzonych w wyniku bezmyślnego wykorzystania repliki broni palnej ASG przez 19-latka uczącego się w tej samej placówce oświatowej.

Przed sądem toczy się sprawa księdza oskarżonego o posiadanie zdjęć pedofilskich

W Zamiejscowym Wydziale Karnym w Sulechowie Sądu Rejonowego w Świebodzinie toczy się rozprawa kapelana z sulechowskiej jednostki wojskowej. Ksiądz Piotr F. jest oskarżony o posiadanie zdjęć pornograficznych z udziałem dzieci.

W obiektywie

Zameczek w Łagowie

Obiekt położony jest na wzniesieniu w otoczeniu Sulęcińsko-Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Do jeziora i przystani wodnej można dojść w minutę. Przed budynkiem rosną kwiaty i krzewy, a już za kilka dni...

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Świebodzin. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym

Dziś przed godz. 14.00 na skrzyżowaniu drogi przy zjeździe z Zielonej Góry doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla.

Z kraju i ze świata

Rozmowy o innowacjach i partnerstwie na polsko-niemieckim pograniczu

W Berlinie obradował Komitet ds. Współpracy Międzyregionalnej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej, któremu współprzewodniczy marszałek Elżbieta Anna Polak. Tym razem uczestnicy obrad rozmawiali na temat transferu wiedzy...

Please publish modules in offcanvas position.