To może być oszust!

To może być oszust! - foto: abcnews.comLubuska Policja przestrzega przed oszustami, którzy podając się za pracowników administracji okradają starsze osoby. Oszuści pojawiają się w domach pod pozorem napraw, sprawdzenia instalacji czy też sprawdzenia dokumentów.

Niedawno informowaliśmy, że policjanci otrzymują sygnały o fałszywych pracownikach firm energetycznych, którzy proponują pomoc w zamontowaniu urządzeń pomiarowych. Do policji napływają kolejne sygnały o próbach oszustwa. Tym razem oszuści zapukali do drzwi starszego małżeństwa z  Gorzowa Wlkp. Podawali się za pracowników administracji spółdzielni mieszkaniowej.


{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
Dwóch mężczyzn podających się za za pracowników administracji spółdzielni mieszkaniowej okradło starsze małżeństwo z Gorzowa Wlkp.. Ufni mieszkańcy nie podejrzewali podstępu wpuszczając mężczyzn do mieszkania. Wystarczyła chwila nieuwagi by małżonkowie stracili portfel.

W związku z ostatnimi wydarzeniami, policja zwraca się się z prośbą, przede wszystkim do osób starszych, o nie wpuszczanie pod żadnym pretekstem obcych osób do mieszkania. Przestrzega by zwrócić uwagę na nieznajomych, którzy pojawiają się na osiedlach, w bloku czy klatce schodowej. Oszuści przed wejściem do domu mogą obserwować osoby starsze.

Przestrzeganie kilku zasad pozwoli uniknąć podobnych sytuacji. Przede wszystkim wzmożona czujność i rozwaga podczas kontaktu z nieznajomymi pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności.

Należy pamiętać, że drzwi nie powinno się otwierać bez upewnienia się kto za nimi stoi. Przede wszystkim należy spojrzeć przez wizjer i wypytać o cel wizyty. Warto też mieć pod ręką spis telefonów do instytucji, biura administracji spółdzielni, elektrowni bądź gazowni i w razie wątpliwości zadzwonić.

W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

 

Prezes Rady Ministrów wyznaczył datę wyborów samorządowych

W drodze rozporządzenia, premier Mateusz Morawiecki wyznaczył datę wyborów samorządowych. Pierwsza tura odbędzie się 21 października br. Wybierać będziemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także radnych do rad gmin, powiatów i sejmików województw.

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

W obiektywie

Jezioro Zamecko - najbardziej zanieczyszczony akwen w powiecie świebodzińskim

Jezioro Zamecko przylegające bezpośrednio do wschodnich granic Świebodzina, pomimo uroczego krajobrazu, który tworzy, jest akwenem bardzo zanieczyszczonym.

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.