Wymuszenie rozbójnicze... po kolizji

Wymuszenie - foto: newsarea.infoSprawca kolizji drogowej, do której doszło kilkanaście dni temu w okolicy Świebodzina, przemocą wymusił od pokrzywdzonego pisemne przyznanie się do winy.

Jednocześnie sprawca zaproponował mężczyźnie wykupienie "obwiniającego" dokumentu za sumę 10 tys.zł.


{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
W połowie maja br., na skrzyżowaniu dróg w okolicy Świebodzina, doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem audi, najechał na tył innego samochodu. Na miejsce wezwano Policję. Wina była oczywista i zakończyła się ukaraniem sprawcy mandatem karnym.

Na tym, nie koniec... Po odjechaniu radiowozu do pokrzywdzonego podszedł sprawca kolizji. Mężczyzna zjawił się z kolegą i dwiema kobietami. Wspólnie zaczęli zastraszać właściciela zniszczonego auta, zmuszając go do podpisania niekorzystnego dla siebie oświadczenia.

W dokumencie, pod przymusem, miał on przyznać się do spowodowania zdarzenia. Następnie sprawcy zabrali pismo, jednocześnie składając propozycję, że pokrzywdzony może wykupić dokument za 10 tys. zł.

O sprawie powiadomiono Policję. Policjanci ze Świebodzina ustalili wszystkie szczegóły transakcji. Miało do niej dojść we Wrocławiu. W umówionym terminie pokrzywdzony zjawił się na wskazanym miejscu. W momencie przekazywani pieniędzy wkroczyła Policja. Funkcjonariusze CBŚ z Wrocławia przeprowadzili sprawną akcję, w trakcie której zatrzymano sprawców wymuszenia.

Dwaj mężczyźni i kobieta przekazani zostali do komendy w Świebodzinie, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania wymuszenia rozbójniczego. Po rozpatrzeniu wniosku Sąd zadecydował o aresztowaniu dwóch podejrzanych. Za popełnienie opisanego przestępstwa całej trójce grozi do 10 lat więzienia.


Źródło: Lubuska Policja

Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

W piątek, 16 marca na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej swojemu następcy pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

W obiektywie

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu prowadzi nabór kandydatów do służby zawodowej w korpusie szeregowych. Kwalifikacje odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.