Wymuszenie rozbójnicze... po kolizji

Wymuszenie - foto: newsarea.infoSprawca kolizji drogowej, do której doszło kilkanaście dni temu w okolicy Świebodzina, przemocą wymusił od pokrzywdzonego pisemne przyznanie się do winy.

Jednocześnie sprawca zaproponował mężczyźnie wykupienie "obwiniającego" dokumentu za sumę 10 tys.zł.


{googleAds}
<div align='center'><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-8536754123093431";
/* Dla Gazety Świebodzińskiej */
google_ad_slot = "3004630278";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>
</div>
{/googleAds}
W połowie maja br., na skrzyżowaniu dróg w okolicy Świebodzina, doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem audi, najechał na tył innego samochodu. Na miejsce wezwano Policję. Wina była oczywista i zakończyła się ukaraniem sprawcy mandatem karnym.

Na tym, nie koniec... Po odjechaniu radiowozu do pokrzywdzonego podszedł sprawca kolizji. Mężczyzna zjawił się z kolegą i dwiema kobietami. Wspólnie zaczęli zastraszać właściciela zniszczonego auta, zmuszając go do podpisania niekorzystnego dla siebie oświadczenia.

W dokumencie, pod przymusem, miał on przyznać się do spowodowania zdarzenia. Następnie sprawcy zabrali pismo, jednocześnie składając propozycję, że pokrzywdzony może wykupić dokument za 10 tys. zł.

O sprawie powiadomiono Policję. Policjanci ze Świebodzina ustalili wszystkie szczegóły transakcji. Miało do niej dojść we Wrocławiu. W umówionym terminie pokrzywdzony zjawił się na wskazanym miejscu. W momencie przekazywani pieniędzy wkroczyła Policja. Funkcjonariusze CBŚ z Wrocławia przeprowadzili sprawną akcję, w trakcie której zatrzymano sprawców wymuszenia.

Dwaj mężczyźni i kobieta przekazani zostali do komendy w Świebodzinie, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania wymuszenia rozbójniczego. Po rozpatrzeniu wniosku Sąd zadecydował o aresztowaniu dwóch podejrzanych. Za popełnienie opisanego przestępstwa całej trójce grozi do 10 lat więzienia.


Źródło: Lubuska Policja

Wichrowe Wzgórze w Świebodzinie

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świebodzinie radni podejmą uchwałę w sprawie nadania nazwy nowo powstałego osiedla mieszkaniowego w północnej części miasta.

Budowa kolumbarium na cmentarzu w Świebodzinie

Na cmentarzu komunalnym w Świebodzinie trwa budowa kolumbarium. Inwestycja realizowana jest w sektorze "U" nieopodal Pomnika Nekropolii Kresowych.

Wojewoda lubuski po raz kolejny w Świebodzinie. Tym razem z okazji 40-lecia matury

Z okazji 40-lecia matury wojewoda lubuski Władysław Dajczak odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie. W spotkaniu uczestniczyła kadra nauczycielska oraz absolwenci świebodzińskiego liceum, którzy wspólnie wspominali szkolne lata.

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.