Gmina Świebodzin. Dożynki, gdzie i kiedy...

Do organizacji tegorocznych gminnych dożynek nie było chętnych. Ostatecznie imprezę zdecydował się zorganizować sołtys Kupienina - Eugeniusz Jaśkiewicz.

Zeszłoroczne gminne święto plonów zorganizowane zostało w Rusinowie.

Tradycyjnie już podczas imprezy odbyły się konkursy na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, kulinarny pn: "Prezentacja Jednego Talerza" oraz Burmistrza Świebodzina na Najpiękniejszą Zagrodę Wiejską i Wieś Gminy Świebodzin 2013 roku.

Nie zabrakło również występów sekcji wokalnych i tanecznych ze Świebodzińskiego Domu Kultury.


Niestety, z organizacją tegorocznych dożynek był spory kłopot. Brakowało chętnych. Ostatecznie problem rozwiązała deklaracja sołtysa Eugeniusza Jaśkiewicza, który wyraził chęć organizacji dożynek w swojej miejscowości, co za tym idzie, w tym roku impreza odbędzie się 6. września w Kupieninie.

Pieniędzy nie zabraknie

Jak zapewnił radny Cezary Janas, potrzebna na organizację święta plonów kwota zostanie zabezpieczona w budżecie.

- Rozmawialiśmy z burmistrzem i panią skarbnik. Nie wyobrażamy sobie, żeby potrzebnej sumy w budżecie zabrakło, bądź by miała się zmniejszyć. Będziemy wnioskować o przyznanie na dożynki 25 tys. zł - podsumował Janas.

Warto zaznaczyć, że szczegółowo sprawy finansowe i artystyczne dotyczące tegorocznego gminnego święta omawiane będą na najbliższym kwietniowym spotkaniu Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

--
Daria Skowronek

Perspektywy dla portu lotniczego Zielona Góra - Babimost

Plan intensyfikacji przewozów pasażerskich z portu lotniczego Zielona Góra - Babimost jest dokumentem opartym na szerokich badaniach opinii publicznej i analizie rynku lotniczego, przygotowanym na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez firmę...

Konsultacje społeczne w sprawie wykazu kąpielisk w gminie Świebodzin i długości sezonu kąpielowego

Do 20 lutego włącznie można składać wnioski i uwagi do projektu uchwały w sprawie określenia wykazu kąpielisk położonych na terenie gminy Świebodzin oraz długości sezonu kąpielowego w 2018 roku.

Środa Popielcowa i Wielki Post w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

W środę 14 lutego wierni Kościoła katolickiego wkroczą w okres Wielkiego Postu. Czterdziestodniowe przygotowanie do świąt wielkanocnych, stanowiących szczyt całego roku liturgicznego rozpoczyna się pokutnym obrzędem posypania głów popiołem. Sprawuje się go podczas mszy świętej...

Świebodzińscy policjanci w ostatniej chwili ściągnęli z torów zdesperowanego mężczyznę

Po raz kolejny funkcjonariusze policji ze Świebodzina zapobiegli tragedii. W ostatniej chwili ściągnęli z torów zdesperowanego mężczyznę.

W obiektywie

Nowy dowódca Ułanów Poznańskich

W poniedziałek, 22 stycznia w jednostce wojskowej w Wędrzynie odbyło się powitanie nowego dowódcy 15 batalionu Ułanów Poznańskich.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

Cymper. Zakończenie karnawału w Dąbrówce Wielkopolskiej

Zgodnie ze zwyczajem obowiązującym w Regionie Kozła, już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Dąbrówki Wielkopolskiej i przyjezdni goście na wesoło pożegnają karnawał. Na imprezę zaprasza nieformalna grupa "Wlesioło".

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Poszukiwanie pracy w erze digital. Papierowe CV odchodzi do lamusa

W Polsce z Internetu aktywnie korzysta blisko 26 mln osób. W sieci spędzamy codziennie średnio 4,4 godziny. Kolejne 1,3 godziny poświęcamy na przeglądanie stron na urządzeniach mobilnych. Digital zdominował wiele...

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

78 lat temu rozpoczęły się deportacje Polaków na Sybir

10 lutego 1940 roku rozpoczęły się masowe deportacje Polaków na Sybir, przeprowadzona przez NKWD. Deportowano około 140 tys. polskich obywateli.

Please publish modules in offcanvas position.