Gmina Świebodzin. Dożynki, gdzie i kiedy...

Do organizacji tegorocznych gminnych dożynek nie było chętnych. Ostatecznie imprezę zdecydował się zorganizować sołtys Kupienina - Eugeniusz Jaśkiewicz.

Zeszłoroczne gminne święto plonów zorganizowane zostało w Rusinowie.

Tradycyjnie już podczas imprezy odbyły się konkursy na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, kulinarny pn: "Prezentacja Jednego Talerza" oraz Burmistrza Świebodzina na Najpiękniejszą Zagrodę Wiejską i Wieś Gminy Świebodzin 2013 roku.

Nie zabrakło również występów sekcji wokalnych i tanecznych ze Świebodzińskiego Domu Kultury.


Niestety, z organizacją tegorocznych dożynek był spory kłopot. Brakowało chętnych. Ostatecznie problem rozwiązała deklaracja sołtysa Eugeniusza Jaśkiewicza, który wyraził chęć organizacji dożynek w swojej miejscowości, co za tym idzie, w tym roku impreza odbędzie się 6. września w Kupieninie.

Pieniędzy nie zabraknie

Jak zapewnił radny Cezary Janas, potrzebna na organizację święta plonów kwota zostanie zabezpieczona w budżecie.

- Rozmawialiśmy z burmistrzem i panią skarbnik. Nie wyobrażamy sobie, żeby potrzebnej sumy w budżecie zabrakło, bądź by miała się zmniejszyć. Będziemy wnioskować o przyznanie na dożynki 25 tys. zł - podsumował Janas.

Warto zaznaczyć, że szczegółowo sprawy finansowe i artystyczne dotyczące tegorocznego gminnego święta omawiane będą na najbliższym kwietniowym spotkaniu Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

--
Daria Skowronek

Pociąg do Sprawiedliwości - rola wymiaru sprawiedliwości w życiu społecznym

W najbliższy wtorek, w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydziału Prawa i Administracji w Zielonej Górze odbędzie się konferencja adresowana do młodzieży licealnej i akademickiej pn.: „Pociąg do Sprawiedliwości - rola wymiaru...

Świebodzin. Młodzież praktykuje partycypację obywatelską

Dzięki działaniom nieformalnej grupy PRO Świebodzin młodzież z całej gminy będzie uczyła się partycypacji obywatelskiej. W przyszłym roku szkolnym gmina Świebodzin uruchomi program grantowy Młodzież Ma Głos, w którym uczniowie będą zgłaszać projekty i decydować...

Świebodzin. Pracownicy okradali swojego pracodawcę

W wyniku działań oszustów, firma współpracująca ze znanym portalem internetowym zajmującym się sprzedażą odzieży i akcesoriów poniosła stratę na blisko 150 tysięcy złotych.

PKP Polskie Linie Kolejowe znakują przejazdy kolejowe

Żółta naklejka zwierająca numer identyfikacyjny przejazdu oraz numery alarmowe ma pomóc podczas zdarzenia, np. wypadku na przejeździe lub w jego okolicy.

W obiektywie

Takie były początki. Pierwszy projekt jako mała architektura ogrodowa

Dokumentacja pierwszego projektu określała małą architekturę ogrodową. Nikt się wówczas nie spodziewał, poza inwestorem, że projekt przybierze obecne rozmiary. Dziś figura Chrystusa w Świebodzinie mierzy 36 metrów.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

Świebodzin. Gminny konkurs plastyczny dla dzieci

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Świebodzinie uczestnikom konkursu plastycznego "Niepodległa Biało-Czerwona - 100-lecie odzyskania niepodległości" uroczyście wręczono nagrody.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Jordanowo. Wypadek na autostradzie A2

We wtorek na 71 kilometrze autostrady A2 doszło do wypadku drogowego. Na pasie drogi w kierunku Poznania zderzył się bus z samochodem osobowym.

Z kraju i ze świata

Rozmowy o innowacjach i partnerstwie na polsko-niemieckim pograniczu

W Berlinie obradował Komitet ds. Współpracy Międzyregionalnej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej, któremu współprzewodniczy marszałek Elżbieta Anna Polak. Tym razem uczestnicy obrad rozmawiali na temat transferu wiedzy...

Please publish modules in offcanvas position.