II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świebodzinie

4 listopada br. w świebodzińskim ratuszu odbędzie się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świebodzinie. W porządku obrad ujęto m. in. przyszłoroczny program imprez kulturalnych i sportowych. Do udziału w sesji zaproszono Stanisława Mosiejkę - dyrektora Świebodzińskiego Domu Kultury oraz dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzinie Jarosława Aszakiewicza.

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji odbyło się 10 października. Podczas spotkania młodzi rajcy wybrali przewodniczących rady. Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej została Kinga Naks z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, natomiast wiceprzewodniczącymi - Klaudia Fraszko z Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych oraz Alicja Kowalik z Publicznego Gimnazjum nr 1.

W radzie, poza przewodniczącymi zasiedli - Mikołaj Hutnik i Ewelina Bańkowska z SOSW, Juliusz Duraj i Igor Matras z Publicznego Gimnazjum nr 3, Joanna Lipka z Publicznego Gimnazjum nr 1, Szymon Szynka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Aleksandra Sturtyńska i Nikola Trafas z PSP nr 7, Hanna Babirecka i Natalia Chmielarska z PSP nr 6, Izabela Boczkowska i Iga Frankowska z PSP w Gościkowie, Tymoteusz Czyż i Filip Kamyszek z PSP nr 2 oraz Kacper Izbiański z Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych.

II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świebodzinie odbędzie się 4 listopada br. o godz. 13.00 w sali sesyjnej świebodzińskiego ratusza.

Prezes Rady Ministrów wyznaczył datę wyborów samorządowych

W drodze rozporządzenia, premier Mateusz Morawiecki wyznaczył datę wyborów samorządowych. Pierwsza tura odbędzie się 21 października br. Wybierać będziemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także radnych do rad gmin, powiatów i sejmików województw.

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła akcję bezpłatnych badań profilaktycznych

Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła kolejny cykl bezpłatnych badań profilaktycznych poświęconych osteoporozie. Z tej okazji, 12 i 13 września mieszkańcy Świebodzina będą mogli skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu medycznego i...

W obiektywie

Jezioro Zamecko - najbardziej zanieczyszczony akwen w powiecie świebodzińskim

Jezioro Zamecko przylegające bezpośrednio do wschodnich granic Świebodzina, pomimo uroczego krajobrazu, który tworzy, jest akwenem bardzo zanieczyszczonym.

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.