II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świebodzinie

4 listopada br. w świebodzińskim ratuszu odbędzie się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świebodzinie. W porządku obrad ujęto m. in. przyszłoroczny program imprez kulturalnych i sportowych. Do udziału w sesji zaproszono Stanisława Mosiejkę - dyrektora Świebodzińskiego Domu Kultury oraz dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzinie Jarosława Aszakiewicza.

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji odbyło się 10 października. Podczas spotkania młodzi rajcy wybrali przewodniczących rady. Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej została Kinga Naks z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, natomiast wiceprzewodniczącymi - Klaudia Fraszko z Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych oraz Alicja Kowalik z Publicznego Gimnazjum nr 1.

W radzie, poza przewodniczącymi zasiedli - Mikołaj Hutnik i Ewelina Bańkowska z SOSW, Juliusz Duraj i Igor Matras z Publicznego Gimnazjum nr 3, Joanna Lipka z Publicznego Gimnazjum nr 1, Szymon Szynka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Aleksandra Sturtyńska i Nikola Trafas z PSP nr 7, Hanna Babirecka i Natalia Chmielarska z PSP nr 6, Izabela Boczkowska i Iga Frankowska z PSP w Gościkowie, Tymoteusz Czyż i Filip Kamyszek z PSP nr 2 oraz Kacper Izbiański z Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych.

II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świebodzinie odbędzie się 4 listopada br. o godz. 13.00 w sali sesyjnej świebodzińskiego ratusza.

Lubuski port lotniczy w Babimoście odnotował wzrost ilości obsługiwanych pasażerów

Według statystyk liczba pasażerów obsłużonych w marcu jest bliska tej, jaką lotnisko zanotowało w całym pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Kalinowe Pola. Posiedzenie komisji rolnictwa Sejmiku Województwa Lubuskiego

Kwietniowe posiedzenie komisji rolnictwa Sejmiku Województwa Lubuskiego dotyczyło przede wszystkim zaopiniowania projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji "Nie dla smogu - tak dla węgla". Wyjazdowe spotkanie radnych odbyło się w "Kalinowych Polach" w gminie Skąpe...

19-latek strzelał do uczniów grających w piłkę na szkolnym boisku

Dwóch uczniów Technikum Leśnego w Rogozińcu zostało pokrzywdzonych w wyniku bezmyślnego wykorzystania repliki broni palnej ASG przez 19-latka uczącego się w tej samej placówce oświatowej.

Przed sądem toczy się sprawa księdza oskarżonego o posiadanie zdjęć pedofilskich

W Zamiejscowym Wydziale Karnym w Sulechowie Sądu Rejonowego w Świebodzinie toczy się rozprawa kapelana z sulechowskiej jednostki wojskowej. Ksiądz Piotr F. jest oskarżony o posiadanie zdjęć pornograficznych z udziałem dzieci.

W obiektywie

Zameczek w Łagowie

Obiekt położony jest na wzniesieniu w otoczeniu Sulęcińsko-Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Do jeziora i przystani wodnej można dojść w minutę. Przed budynkiem rosną kwiaty i krzewy, a już za kilka dni...

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Świebodzin. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym

Dziś przed godz. 14.00 na skrzyżowaniu drogi przy zjeździe z Zielonej Góry doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla.

Z kraju i ze świata

Rozmowy o innowacjach i partnerstwie na polsko-niemieckim pograniczu

W Berlinie obradował Komitet ds. Współpracy Międzyregionalnej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej, któremu współprzewodniczy marszałek Elżbieta Anna Polak. Tym razem uczestnicy obrad rozmawiali na temat transferu wiedzy...

Please publish modules in offcanvas position.