Jury oceniło prace uczniów uczestniczących w konkursie „Bohater mojej Niepodległej”. Publikujemy nazwiska laureatów!

Kilkudziesięciu uczniów ze świebodzińskich szkół najpierw uczestniczyło w warsztatach przygotowanych przez dziennikarzy wszystkich rodzajów mediów. Po zdobyciu podstawowych umiejętności dziennikarskich, uczestnicy przygotowywali własne materiały, w których prezentowali ważne postaci z ich otoczenia. Ich prace oceniało w konkursie jury złożone z dziennikarzy.

W czwartek 9 listopada podczas finałowej gali ogłoszono wyniki konkursu. Pierwsza nagroda w kategorii dziennikarstwo radiowe została przyznana uczennicom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzinie. Julia Garbowska, Dominika Dawidowicz i Kamila Wyrzykowska przygotowały reportaż zatytułowany „Wyciągają ich z zaświatów”, a jego bohaterami byli ratownicy medyczni.

W kategorii dziennikarstwo telewizyjne zwyciężyły uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świebodzinie. Izabela Obst, Agata Pokorska oraz Szymon Wilczyński przygotowali reportaż o żołnierce AK mieszkającej w Świebodzinie. W kategorii "Prasa" jury doceniło Sarę Piechowską za artykuł „Czerwona poduszka”, opowiadający o pradziadku autorki i jego wojennych losach. Nagroda publiczności trafiła w ręce uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzinie, nagrodzonych wcześniej za wspomniany reportaż „Wyciągają ich z zaświatów”.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe. Ich materiały reporterskie zostaną opublikowane w lokalnych mediach - Telewizji Świebodzin, Gazecie Świebodzińskiej oraz na antenie Radia Zachód. Konkurs "Bohater mojej niepodległej" to jedna z inicjatyw Stowarzyszenia Dziennikarzy Lubuskich w ramach uroczystości związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

--
fot. Kinga Wojdan

Zawodniczki świebodzińskiego Lidera pokonały drugą drużynę Energa Politechnika Koszalin

Świebodzińskie Liderki w dynamicznym meczu pokonały drugą drużynę koszalińskiej Politechniki 29:18.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

W obiektywie

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu prowadzi nabór kandydatów do służby zawodowej w korpusie szeregowych. Kwalifikacje odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.