Jury oceniło prace uczniów uczestniczących w konkursie „Bohater mojej Niepodległej”. Publikujemy nazwiska laureatów!

Kilkudziesięciu uczniów ze świebodzińskich szkół najpierw uczestniczyło w warsztatach przygotowanych przez dziennikarzy wszystkich rodzajów mediów. Po zdobyciu podstawowych umiejętności dziennikarskich, uczestnicy przygotowywali własne materiały, w których prezentowali ważne postaci z ich otoczenia. Ich prace oceniało w konkursie jury złożone z dziennikarzy.

W czwartek 9 listopada podczas finałowej gali ogłoszono wyniki konkursu. Pierwsza nagroda w kategorii dziennikarstwo radiowe została przyznana uczennicom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzinie. Julia Garbowska, Dominika Dawidowicz i Kamila Wyrzykowska przygotowały reportaż zatytułowany „Wyciągają ich z zaświatów”, a jego bohaterami byli ratownicy medyczni.

W kategorii dziennikarstwo telewizyjne zwyciężyły uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świebodzinie. Izabela Obst, Agata Pokorska oraz Szymon Wilczyński przygotowali reportaż o żołnierce AK mieszkającej w Świebodzinie. W kategorii "Prasa" jury doceniło Sarę Piechowską za artykuł „Czerwona poduszka”, opowiadający o pradziadku autorki i jego wojennych losach. Nagroda publiczności trafiła w ręce uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzinie, nagrodzonych wcześniej za wspomniany reportaż „Wyciągają ich z zaświatów”.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe. Ich materiały reporterskie zostaną opublikowane w lokalnych mediach - Telewizji Świebodzin, Gazecie Świebodzińskiej oraz na antenie Radia Zachód. Konkurs "Bohater mojej niepodległej" to jedna z inicjatyw Stowarzyszenia Dziennikarzy Lubuskich w ramach uroczystości związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

--
fot. Kinga Wojdan

Szczaniec. Stare kino odzyska dawny blask

Remont i doposażenie pomieszczeń starego kina w Szczańcu to kolejna inwestycja w kulturę w tej niewielkiej gminie (pow. świebodziński). Takiego obiektu z pewnością będą mogli pozazdrościć wszyscy sąsiedzi.

Wojewoda lubuski po raz kolejny w Świebodzinie. Tym razem z okazji 40-lecia matury

Z okazji 40-lecia matury wojewoda lubuski Władysław Dajczak odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie. W spotkaniu uczestniczyła kadra nauczycielska oraz absolwenci świebodzińskiego liceum, którzy wspólnie wspominali szkolne lata.

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

Ustalenia dotyczące przeglądów i utrzymania ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego

Na wniosek Komisji Gospodarki Komunalnej i Spraw Socjalnych, Burmistrz Świebodzina ustalił zadania i wyznaczył wydziały odpowiedzialne za przeglądy, nadzór oraz niezbędne naprawy gwarantujące utrzymanie we właściwym stanie ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.