Motoserce w Świebodzinie

W latach 2009-2013 podczas akcji Motoserce w całej Polsce zebrano prawie 15 tysięcy litrów krwi. Taką ilość nawet trudno sobie wyobrazić.

W tym roku także świebodzinianie włączyli się w akcję krwiodawstwa.

Świebodzin był pierwszym przystankiem na mapie tegorocznej akcji Motoserce.

Już za dwa tygodnie, kolejnymi miastami będą m. in. - Kościerzyna, Kołobrzeg, Wodzisław Śląski, Sulęcin, Gniezno, Jarocin, Września, Zbąszyń, Nowe Skalmierzyce, Wrocław, Sanok, Łódź i Skierniewice.

Warto podkreślić, że cała impreza ma przede wszystkim na celu zbiórkę krwi. Aby nakłonić mieszkańców do wyjścia z domu organizatorzy postarali się o szereg atrakcji.

Nie zabrakło więc grochówki z kotła, całego wachlarza motocykli, dmuchanych zamków dla dzieci, a także występów na scenie.


Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków pod ratuszem zrobiło się tłoczno. Rodzice przyszli podziwiać swoje pociechy, a także orkiestrę dętą i gimnazjalistów. Oprócz placówek świebodzińskich można było podziwiać dzieci ze Zbąszynka i Babimostu.

Jak podkreślił Norbert Bałenkowski, Zbąszynek jako pierwsza gmina, wyraził chęć uczestnictwa w imprezie. W rolę wodzireja i prezentera zarazem wcielił się przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku - Jan Mazur.

Pomocy w organizacji imprezy udzielił także Świebodziński Dom Kultury, który włącza się niemal w każde wydarzenie w mieście.

--
Opr. /fot. Ewa Wójcik

Pociąg do Sprawiedliwości - rola wymiaru sprawiedliwości w życiu społecznym

W najbliższy wtorek, w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydziału Prawa i Administracji w Zielonej Górze odbędzie się konferencja adresowana do młodzieży licealnej i akademickiej pn.: „Pociąg do Sprawiedliwości - rola wymiaru...

Świebodzin. Młodzież praktykuje partycypację obywatelską

Dzięki działaniom nieformalnej grupy PRO Świebodzin młodzież z całej gminy będzie uczyła się partycypacji obywatelskiej. W przyszłym roku szkolnym gmina Świebodzin uruchomi program grantowy Młodzież Ma Głos, w którym uczniowie będą zgłaszać projekty i decydować...

Świebodzin. Pracownicy okradali swojego pracodawcę

W wyniku działań oszustów, firma współpracująca ze znanym portalem internetowym zajmującym się sprzedażą odzieży i akcesoriów poniosła stratę na blisko 150 tysięcy złotych.

PKP Polskie Linie Kolejowe znakują przejazdy kolejowe

Żółta naklejka zwierająca numer identyfikacyjny przejazdu oraz numery alarmowe ma pomóc podczas zdarzenia, np. wypadku na przejeździe lub w jego okolicy.

W obiektywie

Takie były początki. Pierwszy projekt jako mała architektura ogrodowa

Dokumentacja pierwszego projektu określała małą architekturę ogrodową. Nikt się wówczas nie spodziewał, poza inwestorem, że projekt przybierze obecne rozmiary. Dziś figura Chrystusa w Świebodzinie mierzy 36 metrów.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

Świebodzin. Gminny konkurs plastyczny dla dzieci

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Świebodzinie uczestnikom konkursu plastycznego "Niepodległa Biało-Czerwona - 100-lecie odzyskania niepodległości" uroczyście wręczono nagrody.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Jordanowo. Wypadek na autostradzie A2

We wtorek na 71 kilometrze autostrady A2 doszło do wypadku drogowego. Na pasie drogi w kierunku Poznania zderzył się bus z samochodem osobowym.

Z kraju i ze świata

Rozmowy o innowacjach i partnerstwie na polsko-niemieckim pograniczu

W Berlinie obradował Komitet ds. Współpracy Międzyregionalnej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej, któremu współprzewodniczy marszałek Elżbieta Anna Polak. Tym razem uczestnicy obrad rozmawiali na temat transferu wiedzy...

Please publish modules in offcanvas position.