W świebodzińskim ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej III kadencji

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świebodzinie rozpoczął przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Olesiak.

Po zapoznaniu uczestników z porządkiem obrad i wystąpieniu burmistrza Dariusza Bekisza, młodzi rajcy odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego oraz złożyli ślubowanie. Następnie w głosowaniu tajnym, radni wybrali przewodniczących.

Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej została ponownie Kinga Naks z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Wiceprzewodniczącym został Igor Matras ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Arkadiusz Szpilman z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Podczas pierwszej sesji radni wstępnie ustalili plan pracy na najbliższy rok oraz terminy posiedzeń. W skład rady weszli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Świebodzin.

Poza przewodniczącymi, w radzie zasiedli: Mikołaj Hutnik i Ewelina Bańkowska z SOSW, Juliusz Duraj ze Szkoły Podstawowej nr 3, Katarzyna Pawlak i Adam Naumiec ze Szkoły Podstawowej nr 1, Alicja Zwolińska i Nikola Trafas z PSP nr 7, Jan Gancewski i Patryk Paterczyk z PSP nr 6, Izabela Boczkowska i Iga Frankowska z PSP w Gościkowie, Wojciech Gaweł i Wojciech Grabas z PSP nr 2 oraz Sylwia Makowska i Weronika Tomiak z Powiatowego Zespołu Szkół.

Szczaniec. Stare kino odzyska dawny blask

Remont i doposażenie pomieszczeń starego kina w Szczańcu to kolejna inwestycja w kulturę w tej niewielkiej gminie (pow. świebodziński). Takiego obiektu z pewnością będą mogli pozazdrościć wszyscy sąsiedzi.

Świebodzin. Nowy Szpital modernizuje oddział ratunkowy

W świebodzińskim szpitalu trwa modernizacja oddziału ratunkowego. Wyremontowane zostaną pomieszczenia i zakupiony nowy sprzęt.

Ustalenia dotyczące przeglądów i utrzymania ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego

Na wniosek Komisji Gospodarki Komunalnej i Spraw Socjalnych, Burmistrz Świebodzina ustalił zadania i wyznaczył wydziały odpowiedzialne za przeglądy, nadzór oraz niezbędne naprawy gwarantujące utrzymanie we właściwym stanie ścieżki pieszo-rowerowej wokół jeziora Wilkowskiego.

Odzyskany kamper wart ponad dwieście tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie odzyskali samochód turystyczny skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymany kierowca skradzionego pojazdu był poszukiwany dwoma listami gończymi.

W obiektywie

Lubuski Rok Kobiet

Uczestniczki najbliższego Kongresu gościć będzie Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Wizyta lubuskiej delegacji w paryskim szpitalu dziecięcym

Dziecięcy szpital uniwersytecki - Necker-Enfants Sants University Hospital, Assistance Publique-Hôpitaux był pierwszym punktem wizyty lubuskiej delegacji w Paryżu.

Kultura i sztuka

Dzień dziecka na łączce w centrum miasta

1 czerwca na placu ratuszowym w Świebodzinie dzieci wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez „robaki” z domu kultury.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Czołowe zderzenie na drodze S3. Nietrzeźwy mężczyzna jechał samochodem pod prąd

Nietrzeźwy mężczyzna jadąc pod prąd drogą ekspresową S3 doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym.

Z kraju i ze świata

Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Ponad pięć mld euro stracą polscy rolnicy w nowym budżecie Unii Europejskiej - wynika z wyliczeń ludowców. Za awanturniczą politykę PiS w Europie najwyższą cenę zapłaci polska wieś - uważa...

Please publish modules in offcanvas position.