W świebodzińskim ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej III kadencji

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świebodzinie rozpoczął przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Olesiak.

Po zapoznaniu uczestników z porządkiem obrad i wystąpieniu burmistrza Dariusza Bekisza, młodzi rajcy odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego oraz złożyli ślubowanie. Następnie w głosowaniu tajnym, radni wybrali przewodniczących.

Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej została ponownie Kinga Naks z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Wiceprzewodniczącym został Igor Matras ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Arkadiusz Szpilman z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Podczas pierwszej sesji radni wstępnie ustalili plan pracy na najbliższy rok oraz terminy posiedzeń. W skład rady weszli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Świebodzin.

Poza przewodniczącymi, w radzie zasiedli: Mikołaj Hutnik i Ewelina Bańkowska z SOSW, Juliusz Duraj ze Szkoły Podstawowej nr 3, Katarzyna Pawlak i Adam Naumiec ze Szkoły Podstawowej nr 1, Alicja Zwolińska i Nikola Trafas z PSP nr 7, Jan Gancewski i Patryk Paterczyk z PSP nr 6, Izabela Boczkowska i Iga Frankowska z PSP w Gościkowie, Wojciech Gaweł i Wojciech Grabas z PSP nr 2 oraz Sylwia Makowska i Weronika Tomiak z Powiatowego Zespołu Szkół.

Zawodniczki świebodzińskiego Lidera pokonały drugą drużynę Energa Politechnika Koszalin

Świebodzińskie Liderki w dynamicznym meczu pokonały drugą drużynę koszalińskiej Politechniki 29:18.

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie realizuje program korekcji wad postawy

Na początku marca, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie przy współudziale gminy Świebodzin rozpoczęło realizację programu korekcji wad postawy.

Niezłomni Bohaterowie - Konferencja historyczna w Świebodzinie

W sali kolumnowej hotelu Sen w Świebodzinie odbyła się konferencja poświęcona Bohaterom Niezłomnym, którzy w powojennej Polsce starli się z reżimem komunistycznym.

Świebodzin. W zakładach drobiarskich Eldrob może dojść do zwolnień grupowych

W związku z trudną sytuacją na rynku oraz problemami efektywności zakładu drobiarskiego, Indykpol wypowiedział zarządowi spółki Eldrob umowę produkcyjną.

W obiektywie

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu prowadzi nabór kandydatów do służby zawodowej w korpusie szeregowych. Kwalifikacje odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

We wnętrzu/ Inside - wystawa Jarosława Łukasika

W Galerii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego trwa wystawa „We wnętrzu/ Inside”. Autorem prac jest dr. hab. Jarosław Łukasik.

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska nominowana w ogólnopolskim konkursie kobiet przedsiębiorczych Polish Businesswoman Awards

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy organizuje ogólnopolski konkurs i galę Polish Businesswoman Awards. W tegorocznej edycji nominowana została Karolina Smęda-Drzycimska z Piły.

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

Zamek w Niemodlinie wśród dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych

Zamek Niemodlin znalazł się na prestiżowej liście Portalu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej dziesięciu najlepszych atrakcji turystycznych w 2018 roku.

Please publish modules in offcanvas position.