Wiceburmistrz przywołuje kierownika do porządku

Na ostatnim posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej i spraw socjalnych wiceburmistrzowi Krzysztofowi Tomalakowi wyraźnie puściły nerwy. Urzędnik ostro skrytykował naczelnika wydziału budownictwa i zamówień publicznych - Romana Majsnera.

Panowie nie zgadzają się w wielu kwestiach.

Naczelnik wiele razy mówił, że jest na przykład za stworzeniem gminnego programu budowy i remontu dróg, jednak włodarze się na to nie zgadzają.


Burmistrz Tomalak jest z kolei znany z dość wybuchowego charakteru i ciętego języka. Można nawet powiedzieć, że to właśnie on dogaduje radnym częściej niż Dariusz Bekisz.

Popis ciętego języka, wiceburmistrz dał na wspomnianej komisji. - Dziwię się, że mój kierownik takie pierdoły opowiada. Może trzeba się zastanowić, czy pracy nie zmienić - zaskoczył radnych ostrą wypowiedzią K. Tomalak. - Mądry Majsner przyszedł, rzucił uchwałę i teraz mieszkańcy będą mieli problem - mówił wiceburmistrz chwilę później.

Ewidentnie zbliżające się wybory dają się władzom Świebodzina we znaki. Wydaje się, że tegoroczna kampania wyborcza będzie wyjątkowo zacięta.

Włodarze muszą jednak pamiętać, że burmistrzem się bywa, a ich dalszy los zależy od wyborców, którzy pojawią się w listopadzie przy urnach.

--
Opr. /fot. Ewa Wójcik

{fcomment}

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Unijne dotacje dla lokalnych inicjatyw

Przy wsparciu środków unijnych, w gminie Świebodzin rozpocznie się budowa nowych miejsc do rekreacji. Środki zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach programu "Lider".

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o bestialskie uśmiercenie dwunastu jeży

Dzięki wytężonej pracy zielonogórskich policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz ich zaangażowanie w czasie wolnym od służby doprowadziły do wytypowania i zatrzymania 23-letniego mężczyzny podejrzanego o bestialskie uśmiercenie dwunastu jeży

W obiektywie

Jezioro Zamecko - najbardziej zanieczyszczony akwen w powiecie świebodzińskim

Jezioro Zamecko przylegające bezpośrednio do wschodnich granic Świebodzina, pomimo uroczego krajobrazu, który tworzy, jest akwenem bardzo zanieczyszczonym.

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.