W zdrowym ciele, zdrowy duch

Z dyplomami i satysfakcją w niedzielny wieczór wrócili do naszego miasta sportowcy ze świebodzińskiego Klubu Biegacza. W Dębnie Lubuskim niedaleko Kostrzyna nad Odrą wzięli udział w 37. maratonie.

Bieg ujęty jest w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki i Europejskiego Stowarzyszenia LA.


Pierwszy bieg odbył się już w 1966 r. a jego inicjatorem był Henryk Witkowski. Niedzielne zawody to kontynuacja tych z przeszłości. Maraton zgromadził rzesze. Punktualnie o godz. 11 wystartowało aż 1021 biegaczy, wśród nich byli świebodzinianie - Radosław Lech i Tomasz Cichocki (debiutant). Zajęli miejsca może dość odległe, oceniając je jednak z punktu widzenia ilości uczestników wypadli całkiem nieźle.

Radosław Lech zajął miejsce 275. z czasem 03:30:43, a Tomasz Cichocki miejsce 443. z czasem 03:44:38. W biegu udział wziął również Krzysztof Wierzbicki tyle, że nie został on sklasyfikowany. Sportowiec postanowił przebiec 50 km co nie zostało uwzględnione w klasyfikacji generalnej.

Tymczasem zadowolenia z występu chłopaków nie kryje w rozmowie z radioFSW.info - Robert Cichocki - prezes świebodzińskiego Klubu Biegacza.

{play}http://radiofsw.info/images/stories/mp3/art/cichocki/cichocki_o_wynikach_48.mp3{/play}

Sportowcy mają jednak duży żal do władz miasta, że tego typu zawody nie są już organizowane w Świebodzinie.

{play}http://radiofsw.info/images/stories/mp3/art/cichocki/cichocki_o_problemach_48.mp3{/play}

Kolejny bieg w którym świebodzińscy zawodnicy planują wziąć udział odbędzie się w Święto Niepodległości w Górze Śląskiej a następnie w  poznańskim biegu sylwestrowym na 10 km.


radioFSW.info

Prezes Rady Ministrów wyznaczył datę wyborów samorządowych

W drodze rozporządzenia, premier Mateusz Morawiecki wyznaczył datę wyborów samorządowych. Pierwsza tura odbędzie się 21 października br. Wybierać będziemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także radnych do rad gmin, powiatów i sejmików województw.

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

W obiektywie

Jezioro Zamecko - najbardziej zanieczyszczony akwen w powiecie świebodzińskim

Jezioro Zamecko przylegające bezpośrednio do wschodnich granic Świebodzina, pomimo uroczego krajobrazu, który tworzy, jest akwenem bardzo zanieczyszczonym.

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.