Stacja ratownictwa medycznego w Świebodzinie otrzymała najnowszy ambulans marki Renault Master. Auto wyposażone jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, m.in. elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, system zapobiegający poślizgowi kół podczas ruszania (ASR) czy system zapobiegający blokadzie kół podczas hamowania (ABS).

Wsparciem w ratowaniu zdrowia i życia jest również wysokiej jakości wyposażenie medyczne pojazdu m.in. nowoczesny defibrylator, respirator, ssak oraz pompa infuzyjna.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami samochód jest w kolorze żółtym. Jest wyposażony w najnowszej generacji ledowe sygnały świetlne i głośne sygnały dźwiękowe. Poza mocnym 160-konnym silnikiem, karetka jest wygodna, dźwiękoszczelna w stopniu pozwalającym swobodnie badać pacjenta, nawet przy włączonych sygnałach.

- Z dużą satysfakcją oddajemy do użytkowania nowoczesny ambulans, który co najważniejsze zwiększy bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz będzie wspierał pracę ratowników medycznych - zaznacza Wiesława Cieplicka, prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie.

Nowa karetka będzie służyła, jako ambulans typu "P" i będzie stacjonowała w Świebodzinie. Wyposażenie karetki "P" jest przystosowane do sytuacji takich jak wypadki, urazy i zachorowania, gdzie nie wymaga się udziału ambulansu "S".

Rejon Powiatu Świebodzińskiego obsługują cztery zespoły ratownictwa medycznego, które stacjonują w Świebodzinie, Zbąszynku i Łagowie. W ubiegłym roku wszystkie zespoły wzywane były do 5365 nagłych zachorowań i przypadków zagrożenia życia. Z czego najczęściej, bo ponad 3,6 tys. razy wyjeżdżały zespoły ze Świebodzina.