Na drodze wojewódzkiej nieopodal Skąpego doszło do wypadku drogowego. Samochód, którym podróżowały dwie osoby zjechał na pobocze, po czym uderzył w przydrożne drzewo.

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia br. na drodze wojewódzkiej nr 276 nieopodal miejscowości Skąpe (pow. świebodziński). W wypadku uczestniczyły dwie osoby w tym dziecko. Pomocy przedmedycznej poszkodowanym udzielił funkcjonariusz straży pożarnej, który w tym czasie przejeżdżał tym szlakiem.

Wezwane do zdarzenia jednostki ratowniczo-gaśnicze zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączając jednocześnie akumulator w rozbitym pojeździe oraz neutralizując wycieki płynów eksploatacyjnych. Ratownicy kontynuowali także resuscytację krążeniowo-oddechowa mającą na celu przywrócenie funkcji życiowych u dziecka poszkodowanego w wypadku.

Po przywróceniu krążenia i rytmu serca, dziecko zostało przetransportowane przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze. Osoba kierująca pojazdem została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego uczestniczącemu w akcji.

W działaniach uczestniczyły zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Świebodzina oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skąpego.

Opr. Waldemar Roszczuk, fot. PSP Świebodzin