Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 września przed godziną 22.00 na odcinku drogi krajowej pomiędzy Wilkowem, a Mostkami. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący fiatem ducato mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do wypadku. W wyniku doznanych obrażeń, śmierć poniósł 52-letni pasażer. Chwilę po wypadku, kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.

W wyniku prowadzonych czynności i współudziale świadków, uciekinier został zatrzymany przez policjantów. W chwili zatrzymania, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie.

Trwające działania policji i prokuratury mają na celu ustalenie przyczyn i przebiegu zdarzenia. W ciągu najbliższych dni zostaną wykonane czynności z zatrzymanym mężczyzną i świadkami.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu. W przypadku, gdy sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości lub zbiegł z miejsca zdarzenia orzeczona kara nie może być niższa niż dwa lata, a jej maksymalny wymiar wynosi dwanaście lat.

Opr. W. Roszczuk, fot. Lubuska Policja