7 grudnia zielonogórska policja otrzymała zgłoszenie o ujawnieniu zwłok mężczyzny w jednym z mieszkań w Zielonej Górze. Z przeprowadzonych ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że w mieszkaniu przebywali dwaj bracia, którzy wspólnie spożywali alkohol. Pomiędzy mężczyznami doszło do gwałtownej kłótni, w trakcie której jeden z braci zadał pokrzywdzonemu dwa ciosy nożem. Jedno z tych uderzeń zadane w okolice szyi okazało się śmiertelne.

Sprawca po dokonaniu zbrodni uciekł z mieszkania, lecz kilka godzin później został ujęty przez policję. Doprowadzonemu do prokuratury mężczyźnie przedstawiono zarzut dokonania zabójstwa.

Podejrzany przyznał się do czynu, lecz z uwagi na stan nietrzeźwości w chwili zdarzenia nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć powodu dokonania zbrodni.

Pod kierunkiem prokuratora przeprowadzono sekcję zwłok pokrzywdzonego. Biegły z zakresu medycyny sądowej uznał, że pokrzywdzony zmarł śmiercią gwałtowną w wyniku uderzenia nożem w okolice szyi. Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Opr. Zbigniew Fąfera, /fot. Waldemar Roszczuk