W piątek, 14 maja ujawniono w Odrze zwłoki nastoletniego chłopca. Po wstępnych oględzinach i okazaniu ciała rodzinie ustalono, że jest to zaginiony przed czterema dniami 13-letni Filip.

Od poniedziałku (10 maja) trwały poszukiwania dwóch nastoletnich chłopców, z którymi po wyjściu z domu nie było żadnego kontaktu. W piątek nad ranem, lubuscy policjanci zostali poinformowani o ujawnieniu ciała w rzece Odrze. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe z udziałem prokuratora - dokonano oględzin miejsca i zwłok, zabezpieczono także wszelkie ślady kryminalistyczne.

Czynności identyfikacyjne potwierdziły, że ujawnione zwłoki należą do 13-letniego Filipa. W związku z sytuacją, rodzina zmarłego chłopca została otoczona opieką psychologiczną.

Niezależnie od tego tragicznego zdarzenia, wciąż trwają intensywne poszukiwania drugiego chłopca, 15-letniego Marka Gawryszaka. W akcji poszukiwawczej uczestniczy ponad dwustu policjantów, strażaków, żołnierzy oraz mieszkańców okolicznych miejscowości. Od początku działań funkcjonariusze wspomagani są specjalistycznym sprzętem w postaci sonarów, łodzi motorowych, poduszkowca, dronów oraz śmigłowców policyjnych. Cały czas pracują przewodnicy z psami tropiącymi.

Policja apeluje do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym Marku Gawryszaku o pilny kontakt z najbliższą jednostką policji lub o zgłoszenie telefoniczne pod numer alarmowy 112.

Opr. i fot. Waldemar Roszczuk