Nad jeziorem Goszcza w Lubrzy nieznani sprawcy uszkodzili nowo budowany pomost. Przyczyną powstałej szkody było podpalenie, prawdopodobnie w wyniku rozpalenia grilla. Żalu i złości nie kryje wójt gminy Lubrza, Ryszard Skonieczek. Jak tłumaczy włodarz - inwestycja powstaje dla wspólnego dobra, i wspólnie należy o nią dbać. Niestety, do tej pory nieznani sprawcy, dokonali szkody jeszcze przed jej ukończeniem.

Biesiadnicy mając do dyspozycji murowany grill usytuowany nad brzegiem jeziora, z wyznaczonym miejscem do rekreacji, zachowali się nieodpowiedzialnie doprowadzając do podpalenia konstrukcji pomostu.

W związku z powyższym, wójt gm. Lubrza zwraca się z prośbą o wskazanie i pomoc w ujęciu sprawców - informując jednocześnie, że sprawą zajmie się także policja.

- Osoby, które podpaliły pomost, jeżeli są mieszkańcami gminy Lubrza - nie zasługują na to miano - zaznacza wójt, a jeżeli są z poza naszej gminy, niech nigdy więcej tu nie przyjeżdżają, skoro nie mają odrobiny szacunku dla cudzej własności i pracy - dodaje.