Combat Fitness Test. Sprawdzian fizyczny żołnierzy pierwszej kompanii piechoty zmotoryzowanej

Combat Fitness TestŻołnierze pierwszej kompanii piechoty zmotoryzowanej zmierzyli swoje siły w jednym z najbardziej wymagających fizycznie testów w formie toru z zadaniami taktycznymi. Combat Fitness Test jest fizycznym sprawdzianem wydolności żołnierza przy użyciu przedmiotów, z którymi ma styczność na polu walki.

Combat Fitness Test ma na celu utrzymanie oraz sprawdzenie przygotowania fizycznego żołnierza do rygorów stawianych podczas działań bojowych. Sprawdzian składał się z siedmiu elementów realizowanych na 25-metrowych odcinkach. Niektóre z nich trzeba było wykonać dwukrotnie lub w formie praktycznej jak dostarczenie skrzynek z amunicją lub ewakuacja rannego.

Bieg rozpoczynał się sprintem, kolejny odcinek należało pokonać czołgając się, a następnie przejść do przemieszczenia się sposobem zwanym „manewr pod ogniem”. Czwartym elementem był bieg slalomem. Na końcu tego odcinka czekał „ranny” kolega, którego należało ewakuować. W kolejnym etapie żołnierze musieli transportować dwie skrzynki z amunicją. Po 25 metrach należało wykonać rzut granatem i z powrotem przebiec odcinek niosąc skrzynki.

- Bieg nie jest prosty ani lekki. Dlatego pokazuje zarówno dowódcy, jak i samemu żołnierzowi na co musi być przygotowany. Każdy element następuje płynnie po sobie. Na polu walki również może się tak zdarzyć, że każde z tych zadań przyjdzie żołnierzowi wykonać jedno po drugim - zaznacza dowódca drużyny sierżant Grzegorz Świstacz.


- Tężyzna fizyczna przygotowuje żołnierza do późniejszego wysiłku taktycznego. Im lepiej jesteśmy wysportowani, z pewnością więcej trudności na polu walki pokonamy - podsumowuje kapitan Przemysław Beczek - dowódca pierwszej kompanii piechoty zmotoryzowanej.

--
Opr. Waldemar Roszczuk, inf. prasowa por. Weronika Milczarczyk, fot. st. szer. Łukasz Kermel

Prezes Rady Ministrów wyznaczył datę wyborów samorządowych

W drodze rozporządzenia, premier Mateusz Morawiecki wyznaczył datę wyborów samorządowych. Pierwsza tura odbędzie się 21 października br. Wybierać będziemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także radnych do rad gmin, powiatów i sejmików województw.

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

W obiektywie

Jezioro Zamecko - najbardziej zanieczyszczony akwen w powiecie świebodzińskim

Jezioro Zamecko przylegające bezpośrednio do wschodnich granic Świebodzina, pomimo uroczego krajobrazu, który tworzy, jest akwenem bardzo zanieczyszczonym.

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.