Combat Fitness Test. Sprawdzian fizyczny żołnierzy pierwszej kompanii piechoty zmotoryzowanej

Combat Fitness TestŻołnierze pierwszej kompanii piechoty zmotoryzowanej zmierzyli swoje siły w jednym z najbardziej wymagających fizycznie testów w formie toru z zadaniami taktycznymi. Combat Fitness Test jest fizycznym sprawdzianem wydolności żołnierza przy użyciu przedmiotów, z którymi ma styczność na polu walki.

Combat Fitness Test ma na celu utrzymanie oraz sprawdzenie przygotowania fizycznego żołnierza do rygorów stawianych podczas działań bojowych. Sprawdzian składał się z siedmiu elementów realizowanych na 25-metrowych odcinkach. Niektóre z nich trzeba było wykonać dwukrotnie lub w formie praktycznej jak dostarczenie skrzynek z amunicją lub ewakuacja rannego.

Bieg rozpoczynał się sprintem, kolejny odcinek należało pokonać czołgając się, a następnie przejść do przemieszczenia się sposobem zwanym „manewr pod ogniem”. Czwartym elementem był bieg slalomem. Na końcu tego odcinka czekał „ranny” kolega, którego należało ewakuować. W kolejnym etapie żołnierze musieli transportować dwie skrzynki z amunicją. Po 25 metrach należało wykonać rzut granatem i z powrotem przebiec odcinek niosąc skrzynki.

- Bieg nie jest prosty ani lekki. Dlatego pokazuje zarówno dowódcy, jak i samemu żołnierzowi na co musi być przygotowany. Każdy element następuje płynnie po sobie. Na polu walki również może się tak zdarzyć, że każde z tych zadań przyjdzie żołnierzowi wykonać jedno po drugim - zaznacza dowódca drużyny sierżant Grzegorz Świstacz.


- Tężyzna fizyczna przygotowuje żołnierza do późniejszego wysiłku taktycznego. Im lepiej jesteśmy wysportowani, z pewnością więcej trudności na polu walki pokonamy - podsumowuje kapitan Przemysław Beczek - dowódca pierwszej kompanii piechoty zmotoryzowanej.

--
Opr. Waldemar Roszczuk, inf. prasowa por. Weronika Milczarczyk, fot. st. szer. Łukasz Kermel

Nieoznakowany radiowóz dla świebodzińskiej drogówki

Od kilku dni świebodzińska drogówka dysponuje jednym z najszybszych modeli samochodów marki BMW serii 3. Samochód został przekazany przez komendę główną podczas powiatowych obchodów Święta Policji.

Nowe oznaczenia produktów paliwowych

Zgodnie z unijną dyrektywą, na wszystkich stacjach paliw w Europie wprowadzone zostaną nowe oznaczenia produktów paliwowych. Symbole mają ułatwić rozpoznanie paliwa dla podróżnych z różnych zakątków Europy.

Unijne dotacje dla lokalnych inicjatyw

Przy wsparciu środków unijnych, w gminie Świebodzin rozpocznie się budowa nowych miejsc do rekreacji. Środki zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski w ramach programu "Lider".

Radni podjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia Burmistrza Świebodzina

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie wynagrodzenia Burmistrza Świebodzina.

W obiektywie

Muzeum Regionalne w Świebodzinie przejmie piwnice ratusza, w których dawniej mieściła się kawiarnia Gotycka

Na wniosek dyrektora Muzeum Regionalnego w Świebodzinie, radni miejscy wyrazili zgodę na zawarcie umowy najmu z lokalną jednostką kultury na czas nieoznaczony na część nieruchomości zabudowanej, stanowiącej pomieszczenia piwnic ratusza...

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Grupa plastyczna zakończyła rok

21 czerwca w Galerii Inspiracje odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych „Coś mojego”. Autorami prac byli członkowie Grupy Plastycznej Świebodzińskiego Domu Kultury - dzieci i młodzież.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Ołobok. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym

W niedzielę, około godz. 20.00 w Ołoboku (gm. Skąpe), na skrzyżowaniu drogi w kierunku Wilkowa doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

Z kraju i ze świata

Karuzela VAT. Wyłudzenia sięgają blisko siedmiu milionów złotych

Wspólne działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziły do zatrzymania czterech osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT. Grupa działała na terenie...

Please publish modules in offcanvas position.