Nowy obiekt sportowy oddany do użytku

Gmina Świebodzin pochwalić może się kolejnym nowoczesnym obiektem sportowym. Uroczyste otwarcie hali przy Gimnazjum nr 3 odbyło się we wtorek, 8. kwietnia.

Wybudowanie hali kosztowało blisko 4 mln zł, z czego 1/3 pochodziła ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ze względu na opóźnienia obawiano się, że dofinansowanie przepadnie.

Na szczęście tak się nie stało i ostatecznie budowa sali, szczęśliwie dla wszystkich, zakończyła się sukcesem.

Tuż przed oficjalnym otwarciem członkowie komisji wraz z kierownikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Ryszardem Graczykiem sprawdzali jak świeżo wybudowany obiekt wygląda.

Po hali gości oprowadzała dyrektor szkoły Elżbieta Ciechanowicz. Goście mieli okazję nie tylko dokładnie zobaczyć boisko, ale i całe zaplecze sanitarne obiektu.

Przede wszystkim sala gimnastyczna

Jednym z zarzutów, który padał ze strony osób sceptycznie nastawionych do inwestycji, był brak trybun. Za ich sprawą, jak tłumaczyli sceptycy, ewentualna widownia mogłaby wygodnie oglądać toczące się na sali zmagania sportowe. Kierownik Graczyk sprawę widowni skomentował krótko, wskazując na to, że obiekt przy gimnazjum nie jest jedynym tego typu w mieście.


- Na Świerczewskiego mamy miejską halę sportową, na której znajdują się trybuny. Ta sala jest salą szkolną, gimnastyczną. Zaznaczyć również trzeba, że jeśli chcielibyśmy trybuny koszt inwestycji byłby z pewnością wyższy - wyjaśniał Ryszard Graczyk, dodając - Nie mamy się czego wstydzić. Zastosowano rozwiązania z najwyższej półki. Takie hale buduje się wszędzie. Obiekt wyposażony jest w niezbędny sprzęt. Jestem przekonany, że będzie służył jak największej liczbie mieszkańców...

Powód do dumy

Nowoczesna hala przy Gimnazjum nr 3, bez wątpienia jest dla gminy powodem do dumy. Inwestycja, pomimo kilkumiesięcznego opóźnienia, okazała się wielkim sukcesem. Co ważne z obiektu korzystać będą mogli nie tylko uczniowie, ale również osoby prywatne, czy kluby sportowe działające na terenie miasta.

Nie pozostaje zatem nic innego jak cieszyć się z nowego sportowego zaplecza i czekać na pierwsze sportowe zmagania, które zapewne wkrótce odbędą się na obiekcie.

--
Opr. red. Daria Skowronek

Pociąg do Sprawiedliwości - rola wymiaru sprawiedliwości w życiu społecznym

W najbliższy wtorek, w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydziału Prawa i Administracji w Zielonej Górze odbędzie się konferencja adresowana do młodzieży licealnej i akademickiej pn.: „Pociąg do Sprawiedliwości - rola wymiaru...

Świebodzin. Młodzież praktykuje partycypację obywatelską

Dzięki działaniom nieformalnej grupy PRO Świebodzin młodzież z całej gminy będzie uczyła się partycypacji obywatelskiej. W przyszłym roku szkolnym gmina Świebodzin uruchomi program grantowy Młodzież Ma Głos, w którym uczniowie będą zgłaszać projekty i decydować...

Świebodzin. Pracownicy okradali swojego pracodawcę

W wyniku działań oszustów, firma współpracująca ze znanym portalem internetowym zajmującym się sprzedażą odzieży i akcesoriów poniosła stratę na blisko 150 tysięcy złotych.

PKP Polskie Linie Kolejowe znakują przejazdy kolejowe

Żółta naklejka zwierająca numer identyfikacyjny przejazdu oraz numery alarmowe ma pomóc podczas zdarzenia, np. wypadku na przejeździe lub w jego okolicy.

W obiektywie

Takie były początki. Pierwszy projekt jako mała architektura ogrodowa

Dokumentacja pierwszego projektu określała małą architekturę ogrodową. Nikt się wówczas nie spodziewał, poza inwestorem, że projekt przybierze obecne rozmiary. Dziś figura Chrystusa w Świebodzinie mierzy 36 metrów.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

Świebodzin. Gminny konkurs plastyczny dla dzieci

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Świebodzinie uczestnikom konkursu plastycznego "Niepodległa Biało-Czerwona - 100-lecie odzyskania niepodległości" uroczyście wręczono nagrody.

Biznes i finanse

Firma Marmite uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny

Ponad dwieście miejsc pracy stworzy firma Marmite dla mieszkańców Łowynia i okolic. W zakładzie produkowane są brodziki z innowacyjnego materiału Mineral Composite. Zakład zlokalizowany jest na pograniczu woj. lubuskiego i...

Styl życia

Karolina Smęda-Drzycimska liderem w podejmowaniu przedsiębiorczych inicjatyw

Redakcja magazynu Businesswoman & life po raz siódmy zorganizowała ogólnopolski konkurs Polish Businesswoman Awards. który uwieńczony został uroczystą galą.

Kronika wypadków

Jordanowo. Wypadek na autostradzie A2

We wtorek na 71 kilometrze autostrady A2 doszło do wypadku drogowego. Na pasie drogi w kierunku Poznania zderzył się bus z samochodem osobowym.

Z kraju i ze świata

Rozmowy o innowacjach i partnerstwie na polsko-niemieckim pograniczu

W Berlinie obradował Komitet ds. Współpracy Międzyregionalnej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej, któremu współprzewodniczy marszałek Elżbieta Anna Polak. Tym razem uczestnicy obrad rozmawiali na temat transferu wiedzy...

Please publish modules in offcanvas position.