Nowy obiekt sportowy oddany do użytku

Gmina Świebodzin pochwalić może się kolejnym nowoczesnym obiektem sportowym. Uroczyste otwarcie hali przy Gimnazjum nr 3 odbyło się we wtorek, 8. kwietnia.

Wybudowanie hali kosztowało blisko 4 mln zł, z czego 1/3 pochodziła ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ze względu na opóźnienia obawiano się, że dofinansowanie przepadnie.

Na szczęście tak się nie stało i ostatecznie budowa sali, szczęśliwie dla wszystkich, zakończyła się sukcesem.

Tuż przed oficjalnym otwarciem członkowie komisji wraz z kierownikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Ryszardem Graczykiem sprawdzali jak świeżo wybudowany obiekt wygląda.

Po hali gości oprowadzała dyrektor szkoły Elżbieta Ciechanowicz. Goście mieli okazję nie tylko dokładnie zobaczyć boisko, ale i całe zaplecze sanitarne obiektu.

Przede wszystkim sala gimnastyczna

Jednym z zarzutów, który padał ze strony osób sceptycznie nastawionych do inwestycji, był brak trybun. Za ich sprawą, jak tłumaczyli sceptycy, ewentualna widownia mogłaby wygodnie oglądać toczące się na sali zmagania sportowe. Kierownik Graczyk sprawę widowni skomentował krótko, wskazując na to, że obiekt przy gimnazjum nie jest jedynym tego typu w mieście.


- Na Świerczewskiego mamy miejską halę sportową, na której znajdują się trybuny. Ta sala jest salą szkolną, gimnastyczną. Zaznaczyć również trzeba, że jeśli chcielibyśmy trybuny koszt inwestycji byłby z pewnością wyższy - wyjaśniał Ryszard Graczyk, dodając - Nie mamy się czego wstydzić. Zastosowano rozwiązania z najwyższej półki. Takie hale buduje się wszędzie. Obiekt wyposażony jest w niezbędny sprzęt. Jestem przekonany, że będzie służył jak największej liczbie mieszkańców...

Powód do dumy

Nowoczesna hala przy Gimnazjum nr 3, bez wątpienia jest dla gminy powodem do dumy. Inwestycja, pomimo kilkumiesięcznego opóźnienia, okazała się wielkim sukcesem. Co ważne z obiektu korzystać będą mogli nie tylko uczniowie, ale również osoby prywatne, czy kluby sportowe działające na terenie miasta.

Nie pozostaje zatem nic innego jak cieszyć się z nowego sportowego zaplecza i czekać na pierwsze sportowe zmagania, które zapewne wkrótce odbędą się na obiekcie.

--
Opr. red. Daria Skowronek

Saperzy wywieźli z posesji mieszkańca Wolimirzyc ponad trzysta sztuk granatów i pocisków moździerzowych

Mężczyzna przez lata, w okolicznych lasach i na polach zbierał amunicję z czasów drugiej wojny światowej. Ze swojej zagrody w Wolimirzycach (pow. świebodziński) uczynił arsenał. Domowymi sposobami rozbrajał pociski i ciął łuski, a uzyskany materiał...

Prezes Rady Ministrów wyznaczył datę wyborów samorządowych

W drodze rozporządzenia, premier Mateusz Morawiecki wyznaczył datę wyborów samorządowych. Pierwsza tura odbędzie się 21 października br. Wybierać będziemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także radnych do rad gmin, powiatów i sejmików województw.

Nie żyje Iwona Balcewicz - Honorowy Obywatel Świebodzina

W poniedziałek, 30 lipca zmarła Iwona Balcewicz - przedsiębiorca, filantrop, Honorowy Obywatel Świebodzina. Iwona Balcewicz przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Odeszła w wieku 54 lat.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła akcję bezpłatnych badań profilaktycznych

Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczęła kolejny cykl bezpłatnych badań profilaktycznych poświęconych osteoporozie. Z tej okazji, 12 i 13 września mieszkańcy Świebodzina będą mogli skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu medycznego i...

W obiektywie

Jezioro Zamecko - najbardziej zanieczyszczony akwen w powiecie świebodzińskim

Jezioro Zamecko przylegające bezpośrednio do wschodnich granic Świebodzina, pomimo uroczego krajobrazu, który tworzy, jest akwenem bardzo zanieczyszczonym.

Przegląd prasy

Polacy niedługo dostaną listy z ZUS w sprawie emerytur, ale nie będzie się z czego cieszyć

Do końca sierpnia wszyscy Polacy, których dotyczyły ubezpieczenia społeczne i mają składki na koncie w ZUS, otrzymają listy ci, którzy skończyli 35 lat, zobaczą w nich także informacje dotyczące hipotetycznej...

Sport, zdrowie i uroda...

Kontuzje podczas pływania - na co uważać?

Powszechnie uważa się, że pływanie to najmniej kontuzyjny i przyjazny naszemu organizmowi sport. Pozwala nam na zgubienie zbędnych kalorii, formowanie sylwetki, korygowanie postawy ciała i poprawę samopoczucia. Tymczasem okazuje się...

Kultura i sztuka

Muzyka w Raju. XVI edycja festiwalu muzyki dawnej

W drugiej połowie sierpnia, w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu odbędzie się XVI edycja festiwalu „Muzyka w Raju”, jednego z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Polsce.

Biznes i finanse

Polacy mogliby mieć o trzy tysiące złotych rocznie wyższą emeryturę

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury...

Styl życia

Zdrowy styl życia według Polaków? Jemy za mało warzyw i owoców, nie uprawiamy sportu

Ponad połowa Polaków uważa, że spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Jednak kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12 proc. respondentów, a...

Kronika wypadków

Wypadek na drodze ekspresowej S3 w powiecie nowosolskim

Na drodze ekspresowej S3 (298 km) w powiecie nowosolskim doszło do wypadku drogowego. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policja informuje, że doszło do zderzenia co najmniej trzech samochodów osobowych...

Z kraju i ze świata

Nie żyje Oksana Szaczko - aktywistka ruchu FEMEN

Ciało Oksany Szaczko znaleziono w poniedziałek wieczorem (23 lipca) w jej paryskim mieszkaniu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było samobójstwo. Oksana odeszła w wieku 31 lat.

Please publish modules in offcanvas position.