Nowy obiekt sportowy oddany do użytku

Gmina Świebodzin pochwalić może się kolejnym nowoczesnym obiektem sportowym. Uroczyste otwarcie hali przy Gimnazjum nr 3 odbyło się we wtorek, 8. kwietnia.

Wybudowanie hali kosztowało blisko 4 mln zł, z czego 1/3 pochodziła ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ze względu na opóźnienia obawiano się, że dofinansowanie przepadnie.

Na szczęście tak się nie stało i ostatecznie budowa sali, szczęśliwie dla wszystkich, zakończyła się sukcesem.

Tuż przed oficjalnym otwarciem członkowie komisji wraz z kierownikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Ryszardem Graczykiem sprawdzali jak świeżo wybudowany obiekt wygląda.

Po hali gości oprowadzała dyrektor szkoły Elżbieta Ciechanowicz. Goście mieli okazję nie tylko dokładnie zobaczyć boisko, ale i całe zaplecze sanitarne obiektu.

Przede wszystkim sala gimnastyczna

Jednym z zarzutów, który padał ze strony osób sceptycznie nastawionych do inwestycji, był brak trybun. Za ich sprawą, jak tłumaczyli sceptycy, ewentualna widownia mogłaby wygodnie oglądać toczące się na sali zmagania sportowe. Kierownik Graczyk sprawę widowni skomentował krótko, wskazując na to, że obiekt przy gimnazjum nie jest jedynym tego typu w mieście.


- Na Świerczewskiego mamy miejską halę sportową, na której znajdują się trybuny. Ta sala jest salą szkolną, gimnastyczną. Zaznaczyć również trzeba, że jeśli chcielibyśmy trybuny koszt inwestycji byłby z pewnością wyższy - wyjaśniał Ryszard Graczyk, dodając - Nie mamy się czego wstydzić. Zastosowano rozwiązania z najwyższej półki. Takie hale buduje się wszędzie. Obiekt wyposażony jest w niezbędny sprzęt. Jestem przekonany, że będzie służył jak największej liczbie mieszkańców...

Powód do dumy

Nowoczesna hala przy Gimnazjum nr 3, bez wątpienia jest dla gminy powodem do dumy. Inwestycja, pomimo kilkumiesięcznego opóźnienia, okazała się wielkim sukcesem. Co ważne z obiektu korzystać będą mogli nie tylko uczniowie, ale również osoby prywatne, czy kluby sportowe działające na terenie miasta.

Nie pozostaje zatem nic innego jak cieszyć się z nowego sportowego zaplecza i czekać na pierwsze sportowe zmagania, które zapewne wkrótce odbędą się na obiekcie.

--
Opr. red. Daria Skowronek

Perspektywy dla portu lotniczego Zielona Góra - Babimost

Plan intensyfikacji przewozów pasażerskich z portu lotniczego Zielona Góra - Babimost jest dokumentem opartym na szerokich badaniach opinii publicznej i analizie rynku lotniczego, przygotowanym na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez firmę...

Konsultacje społeczne w sprawie wykazu kąpielisk w gminie Świebodzin i długości sezonu kąpielowego

Do 20 lutego włącznie można składać wnioski i uwagi do projektu uchwały w sprawie określenia wykazu kąpielisk położonych na terenie gminy Świebodzin oraz długości sezonu kąpielowego w 2018 roku.

Środa Popielcowa i Wielki Post w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

W środę 14 lutego wierni Kościoła katolickiego wkroczą w okres Wielkiego Postu. Czterdziestodniowe przygotowanie do świąt wielkanocnych, stanowiących szczyt całego roku liturgicznego rozpoczyna się pokutnym obrzędem posypania głów popiołem. Sprawuje się go podczas mszy świętej...

Świebodzińscy policjanci w ostatniej chwili ściągnęli z torów zdesperowanego mężczyznę

Po raz kolejny funkcjonariusze policji ze Świebodzina zapobiegli tragedii. W ostatniej chwili ściągnęli z torów zdesperowanego mężczyznę.

W obiektywie

Nowy dowódca Ułanów Poznańskich

W poniedziałek, 22 stycznia w jednostce wojskowej w Wędrzynie odbyło się powitanie nowego dowódcy 15 batalionu Ułanów Poznańskich.

Przegląd prasy

W powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami...

Sport, zdrowie i uroda...

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, dzięki dodatkowym ubezpieczeniom zdrowotnym już ponad dwa miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Kultura i sztuka

Cymper. Zakończenie karnawału w Dąbrówce Wielkopolskiej

Zgodnie ze zwyczajem obowiązującym w Regionie Kozła, już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Dąbrówki Wielkopolskiej i przyjezdni goście na wesoło pożegnają karnawał. Na imprezę zaprasza nieformalna grupa "Wlesioło".

Biznes i finanse

SECO/WARWICK wdraża system efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem firmy Microsoft

Światowy lider na rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności realizowanych zadań, zdecydował się na wdrożenie systemu efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) -...

Styl życia

Poszukiwanie pracy w erze digital. Papierowe CV odchodzi do lamusa

W Polsce z Internetu aktywnie korzysta blisko 26 mln osób. W sieci spędzamy codziennie średnio 4,4 godziny. Kolejne 1,3 godziny poświęcamy na przeglądanie stron na urządzeniach mobilnych. Digital zdominował wiele...

Kronika wypadków

Czas na refleksję, zanim będzie za późno...

Na lubuskich drogach ginie rocznie kilkadziesiąt osób. I choć statystyki odnotowują spadek śmiertelnych wypadków, nadal zdarzają się zbyt często.

Z kraju i ze świata

78 lat temu rozpoczęły się deportacje Polaków na Sybir

10 lutego 1940 roku rozpoczęły się masowe deportacje Polaków na Sybir, przeprowadzona przez NKWD. Deportowano około 140 tys. polskich obywateli.

Please publish modules in offcanvas position.