KobietaProkurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie, który pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoją konkubiną. Mężczyzna wszczynał awantury, wyzywając kobietę słowami obelżywymi, bił poszkodowaną po całym ciele, szarpał za ubranie po czym uderzał o ścianę.

28 kwietnia br. oskarżony grożąc kobiecie pozbawieniem życia próbował wtargnąć do jej mieszkania. Następnie za pomocą siły i kopnięć wyważył drzwi po czym wdarł się do środka.

W tym samym dniu oskarżony stosował groźby wobec interweniujących policjantów. Utrudniał funkcjonariuszom zatrzymanie. Szarpiąc się kopnął trzykrotnie policjanta w głowę, powodując obrażenia ciała w postaci powierzchownego urazu głowy. Mężczyzna podczas transportu kopał w drzwi radiowozu dokonując ich uszkodzenia.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Oskarżonemu grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.